Zapraszamy na Pixel Heaven 2019!

Już 17 maja 2019 startuje kolejna, siódma edycja imprezy Pixel Heaven. Ważny punkt na mapie wydarzeń gamingowych w kraju oraz, pod nieobecność WGW, prawdopodobnie największa impreza tego typu w stolicy. Edycja 2019 zapowiada się niezwykle bogato pod względem programu. Przede wszystkim scena główna, a na niej mnóstwo ciekawych prelekcji, paneli dyskusyjnych, prezentacji oraz premier gier. Wśród gości pojawią się między innymi — Mike Clarke, David Fox, Dan Wood z kookytech.net czy mistrz rysunku komiksowego i świetny grafik Tadeusz Baranowski.

Oprócz tego, jak zwykle będzie czekała na gości obszerna strefa Retro.

Wypełniona po brzegi ponad stoma konsolami 8/16 bit, komputerami ZX Spectrum, Commodore czy Amiga. Bez przeszkód będzie można zasiąść przy każdym sprzęcie i spróbować swoich sił w klasycznych tytułach. Dla jednych będzie to nostalgiczny powrót do przeszłości, a dla innych możliwość skosztowania czym bawili się ich rodzice.

Warto również wspomnieć, że co roku sporą przestrzeń zajmuje strefa Indie Dev. Producenci niezależni prezentują swoje najnowsze tytuły, dając nam szansę na ich przetestowanie. Bardzo cenię w tej inicjatywie możliwość porozmawianie z twórcami oraz podzielenie się swoimi uwagi odnośnie do gry.

Nie tylko miłośnicy gier komputerowych znajdą tutaj coś dla siebie.

Impreza oferuje również mnóstwo stref tematycznych — strefę gier planszowych, wystawę „Komiksy PRL”, strefę dla najmłodszych Kids Play & Learn czy obszar automatów arcade i fliperów. Gdybyście zgłodnieli, na zewnątrz znajdziecie ogródek foodtrucków gdzie dobrze zjecie i ugasicie pragnienie. Jeśli to jeszcze mało, zawsze możecie wystartować w jednym z licznych konkursów i zgarnąć nawet tak cenne nagrody, jak gry na obecną generację konsol.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do Hali Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.

Trzy dni wypchanego po brzegi programu imprezy to chyba najlepsza rekomendacja, aby pojawić się chociaż na chwilę. Już po raz 3 również ja wybieram się na Pixel Heaven i możecie spodziewać się materiału z tego wydarzenia na łamach naszego serwisu. Informacje o programie oraz biletach możecie znaleźć na oficjalnej stronie imprezy: https://www.pixelheavenfest.com/

Relacja z Pixel Heaven 2017
Relacja z Pixel Heaven 2018