Jesienne spotkanie z Playstation

Jesienny pokaz nowości od Playstation 4 za nami! Było to krótkie, ale intenstywne spotkanie z najciekawszymi produkcjami tego sezonu na konsolę Sony. Sprawdźmy więc w co zagramy w najbliższym czasie.

Oddano nam do dyspozycji kilka stanowisk VR, na których mogliśmy przetestować m.in. Iron Man VR czy No Man’s Sky po niedawnej aktualizacji Beyond.

Zagraliśmy też w Blood and Truth, które już jakiś czas temu recenzowaliśmy na naszych łamach (klik). Z produkcji VRowych największym zainteresowaniem cieszył się jednak Iron Man – odczucie immersji jest niesamowite. Naprawdę można być jak Tony Spark, wejść w jego kombinezon i poczuć się jak superbohater.

Ciekawie zapowiada się też remake kultowego tytułu z pierwszego Playstation – Medievil. To całkowicie odnowiona wersja dawnego hitu, do której na pewno wielu będzie chciało nostalgicznie wrócić. Już 25 października zagracie w ten tytuł na swoich konsolach PS4.

Concrete Genie, w które będziemy mogli zagrać już 8 października, to gra przygodowa, w której za pomocą motion-control kontrolera PS4 będziemy rysować i ożywiać malowidła.

Ash, główny bohater gry, za pomocą sztuki będzie próbował ocalić nie tylko swoje rodzinne miasteczko, ale też wszystkich jego mieszkańców. Warto sprawdzić, bo zapowiada się ciekawie! Zagraliśmy też w Dreams (zajrzyjcie do naszej recenzji). Tytuł wciąż w Early Access, ale już pełen onirycznej zawartości, przygotowanej nie tylko przez twórców gry, ale głównie przez społeczność graczy.

Kolejnym tytułem, jaki mieliśmy okazję sprawdzić był Nioh 2, kontynuacja znanego souls-like’a z 2017 roku – na pierwszy rzut oka widać bardziej szczegółowe modele postaci, jeszcze więcej detali i jeszcze więcej akcji. Otwarte betatesty zaczną się 1 listopada, pełnej wersji spodziewamy się na pierwszy kwartał 2020.

Dla miłośników kanapowego co-opa Sony przygotowało, dostępne od 1 października, ReadySet Heroes.

Każdy z graczy dołącza do drużyny – drużyny ścigają, komu szybciej uda się dotrzeć do końca lochu. Tam na śmiałków czeka ostateczne wyzwanie. W naszej grze trafiliśmy akurat na pojedynek każdy na każdego, a wygrywał ten, kto zebrał więcej złota. To zdobywaliśmy niszcząc beczki umieszczone na planszy. Prawdziwym kluczem do wygranej było jednak dorwanie przeciwnika, odebranie mu wszystkich punktów życia i przejęcie jego skarbów.

Szykuje się więc ciekawy czas dla miłośników platformy Sony.

Na pewno będziecie mieli w co grać w nadchodzące długie, jesienne wieczory!