Recenzja Blood & Truth – zostań prawdziwym bohaterem!

Blood & Truth to nowy tytuł od SIE London Studio dostępny wyłącznie na PlayStation VR. Gra inspirowana jest wcześniejszą produkcją studia w ramach pakietu VR Worlds –  “The London Heist”, co można poznać już po pierwszych scenach rozgrywki. Strzelanie z pędzących pojazdów, widowiskowe wybuchy i gangsterskie porachunki to nic innego, jak dobry materiał na rasowy film akcji.

Zagraj główną rolę.

W Blood & Truth wita nas współczesny Londyn w dosyć ponurych barwach, które jednak dobrze oddają klimat kryminalnego półświatka. Wcielamy się w Ryana Marksa, byłego żołnierza służb specjalnych, który rusza odbić bliskich z rąk groźnego gangu. Brzmi dość sztampowo, ale w przypadku tego tytułu to zdecydowanie na plus!

Grafika nie jest mocnym atutem gry.

Moim zdaniem gra idealnie wykorzystuje potencjał wirtualnej rzeczywistości – oczywiście dla najlepszych odczuć musimy sięgnąć po kontrolery Move. Widać jednak, że jedynym ograniczeniem dla twórców jest grafika. Świat, poziomy i fizyka postaci jest stworzona na najwyższym poziomie. Czasami miałam odczucie jakby gra była na siłę wydłużana przy statycznych scenach, gdzie trzeba wysłuchać dialogów i można wtedy jedynie rozglądać się lub ruszać rękami. Wszystko to wynagradza nam jednak dobra mechanika gry i nieustanna strzelanina.

Możliwości poczucia się jak bohater kina akcji mamy wiele!

Element, który sprawił mi największą frajdę to chyba strzelanie z dwóch broni jednocześnie. A jeśli mowa już o nich, to poza kilkoma różnymi karabinami, pistoletami i strzelbami mamy również granatnik. Na początku miałam problem z wyrzutem granatu, gdyż zawsze spadał mi pod nogi… ale już wiem żeby nie podnosić ręki tak wysoko. Dla urozmaicenia rozlewu krwi możemy także podkładać ładunki wybuchowe, czy dla stonowania otwierać zamki za pomocą wytrychów.

Twórcy zadbali o realistyczne odwzorowanie ruchu.

Większość rozgrywki stoimy w miejscu i rozglądamy się albo poruszamy w wskazane miejsca w niewielkich odległościach. Problem w tym, że ten ruch jest super płynny, co powoduje (oczywiście nie u każdego) zawroty głowy. Jeżeli nie gramy często to ciężko jest się do tego przyzwyczaić, ale zawsze możemy włączyć z poziomu gry tryb komfortu, który nie będzie tak gwałtownie wpływał na nasz błędnik. Poza chodzeniem i strzelaniem musimy się również wspinać, czołgać, modyfikować bronie jak i odkrywać znajdźki.  

Po ukończeniu tytułu możemy zacząć od nowa w trybie Nowej Gry+.

Wszystkie nasze odblokowane elementy będą dostępne od razu. Dla prawdziwych poszukiwaczy przygód został też przewidziany wyższy poziom trudności.

Całkiem zabawnym dodatkowym elementem jest możliwość gestykulowania czy zabawy bronią.

Blood & Truth to pozycja obowiązkowa dla miłośników VR!

Moim zdaniem Blood & Truth to jeden z najlepszych tytułów na Playstation VR. Jest maksymalnie wciągająca i przyjemna, aż prosi się, aby ukończyć ją jeszcze raz na wyższym poziomie. Jeżeli nadal zastanawiacie się czy warto – oczywiście że tak!