Tough Kit od Snakebyte – recenzja zestawu akcesoriów do Nintendo Switch

Przenośne konsole Nintendo zawsze otrzymywały duże wsparcie od producentów akcesoriów ochronnych. Nie inaczej jest ze Switchem – posiadacze tego sprzętu mogą wybierać pomiędzy szeroką gamą zestawów i nakładek chroniących sprzęt. Czy Tough Kit jest na tyle dobrym zestawem ochronnym, aby z tego morza akcesoriów zdecydować się właśnie na niego?

Zestaw składa się z wytrzymałego etui, którego recenzję mogliście już przeczytać na naszym portalu.

Tak samo jak w przypadku oddzielnego zakupu, do wyboru mamy kolory różowy i czarny. Jednakże wybór koloru etui nie wpływa na kolor pozostałych elementów dołączonych do zestawu – zarówno plastikowe etui na kardridże, osłonki na analogowe gałki joy-conów, jak i ściereczka do ekranu dołączane do zestawu są w obu wersjach w tym samym kolorze.

O ściereczce do ekranu zbyt dużo do powiedzenia nie mam – po prostu jest i przydaje się tak samo jak każda inna ściereczka z mikrofazy. Natomiast wiele dobrego powiedzieć mogę o ochronnej naklejce na ekran. Ta jest zrobiona z twardego tworzywa i stanowi naprawdę porządną ochronę przed zarysowaniami. Ponieważ sam nie używam nigdy naklejek na ekran, postanowiłem poddać go kilku testom – głównie próbowałem zarysować protektor drapiąc po nim kluczami. Przyznaje, jest wykonany z porządnego tworzywa. Lekkie otarcia, na które wasza konsola może być narażona podczas transportu nie pozostawiały na nim żadnego śladu. Gorzej wygląda oczywiście zakładanie takiego ochraniacza – jeśli tak jak ja wszystkie punkty umiejętności dawaliście w mądrość, zamiast zręczności – lepiej wybierzcie się do jakiegoś punktu GSM, gdzie założą wam ten kawałek plastiku na ekran bez żadnych bąbli.

Kolejnym elementem setu jest małe etui na gry.

Po złożeniu ma rozmiar dużej paczki gum do żucia, dzięki czemu możemy je bez problemu wrzucić nawet do kieszeni. Ma to też swoją wadę – możemy w nim zmieścić tylko 4 gry. Nie wiem jak wy, ale ja wolę podczas dłuższych wyjazdów zabrać ze sobą całą bibliotekę gier spakowaną w jedno pudełeczko – i 4 miejsca to dla mnie zdecydowanie za mało, aby pomieścić moje ulubione gry Nintendo. Przynajmniej plastik, z którego wykonano pudełko jest dość dobrej jakości.

Nakładki na analogi są wykonane z miękkiego, przyjemnego w dotyku tworzywa. Trochę boję się, że mogą dość szybko zużyć się podczas grania ponieważ są bardzo cienkie, ale faktycznie poprawiają komfort używania konsoli. Dzięki nim gałki bardziej przypominają w użyciu analogi dużych, stacjonarnych konsol, niż kieszonkowego handhelda.

Podsumowując, zestaw jest przede wszystkim wytrzymały.

W sieci na pewno znajdziecie lepiej wyglądające pokrowce z motywami gier Nintendo. Znajdziecie tam też na pewno przechowujące dużo większą ilość gier organizery. Jest to jednak dobry zestaw, jeśli zależy wam przede wszystkim na wytrzymałości i dobrej ochronie. Główne elementy zestawu, czyli ochraniacz na ekran i etui na konsole są wykonane z dobrej jakości tworzyw sztucznych, dobrze znoszących uszkodzenia mechaniczne.