Poznań Game Arena 2018 łączy siły z ESL – poznańskie targi gier startują już 12 października!

Największe targi gier komputerowych i elektronicznej rozrywki w tym roku jeszcze mocniej stawiają na esport. Poznań Game Arena wspólnie z ESL Polska szykują podczas tej edycji jeszcze więcej atrakcji dla odwiedzających. Finały ESL Mistrzostw Polski oraz turniej ESL Pro European Championship to tylko część z nich.

Finały ESL Mistrzostw Polski oraz esportowa hala pełna emocji rozgrzeje Poznań Game Arena

Rozgrywki ESL Pro European Championship to nie jedyny turniej, który rozgrzeje do czerwoności miłośników esportu, którzy pojawią się w Poznaniu. Dzięki zacieśnieniu współpracy ESL i Międzynarodowych Targów Poznańskich finały ESL Mistrzostw Polski rozegrane zostaną podczas targów Poznań Game Arena, które odbędą się 12-14 października. Dodatkowo ESL i PGA, wraz z partnerami, przekształcą Halę 5 w esportową mekkę pełną atrakcji dla publiczności, gdzie oprócz rozgrywek esportowych na najwyższym poziomie, fani będą mogli spotkać także swoich idoli.

Przeniesienie finałów ESL Mistrzostw Polski na Poznań Game Arena to wyjście naprzeciw oczekiwaniom esportowej społeczności – mówi Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Polska. – Jesteśmy pewni, że obecność na wydarzeniu z tak dużą tradycją pozwoli na śledzenie rozgrywek jeszcze większej liczbie kibiców.

Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz ESL Polska od lat są organizatorami największych wydarzeń esportowych w Polsce. Jesteśmy przekonani, że strategiczna współpraca jaką właśnie rozpoczynamy pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój zarówno ESL Mistrzostwom Polski, jak i Poznań Game Arena. Cieszymy się, że fani gier i multimediów będą mogli zobaczyć podczas PGA finały najważniejszych krajowych rozgrywek esportowych, które stanowić będą pierwszy krok naszej współpracy – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena.

Finał ESL Pro European Championship podczas PGA

Rozgrywki ESL Pro European Championship po raz pierwszy pojawią się w 29. sezonie ESEA MDL i będą częścią nowego systemu ESEA. W turnieju weźmie udział 10 drużyn, które zdobyły najwyższy stopień podium w mistrzostwach swojego kraju. Najlepsze 4 drużyny uzyskają awans do finałów, które odbędą się podczas Poznań Game Arena 13-14 października. Fanów z Polski na pewno ucieszy fakt, że jedna z polskich drużyn otrzyma slot bezpośrednio do finałów rozgrywek.

Turniej będzie rozgrywany w systemie pucharowym i został podzielony na dwa dni transmisji. Część spotkań zaplanowano na 13 października, natomiast mecze finałowe drabinki przegranych i wielki finał zostaną rozegrane w niedzielę 14 października. Dwie najlepsze drużyny ESL EPEC, które awansują do spotkania finałowego i nie posiadały już wcześniej takiej możliwości, otrzymają bezpośredni slot do Relegacji ESEA. W puli nagród całego turnieju do wygrania jest ponad 300 000 złotych (70 000 euro).

Oprócz esportowych emocji, na odwiedzających czekać będą także inne atrakcje. W Hali 5 będzie można także odwiedzić stoiska partnerów wydarzenia, a także sklep ESL Polska.

Poznań Game Arena 2018

Targi gier komputerowych, rozrywki multimedialnej oraz technologii wykorzystywanych w grach wideo, odbywające się corocznie na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu w latach 2004-2009 oraz od 2012. Według statystyk potwierdzonych audytem organizacji Centrex – International Exhibition Statistics Union, Poznań Game Arena są największymi w Europie Środkowo-Wschodniej targami gier komputerowych pod względem liczby uczestników, powierzchni targowej oraz ilości wystawców.

Tegoroczna edycja PGA odbędzie się w dniach 12-14 października. Relację z zeszłorocznego wydarzenia możecie przeczytać tutaj.