Lioncast LX30 – premiera słuchawek z podświetleniem RGB i wirtualnym dźwiękiem 7.1

Lioncast, niemiecki producent sprzętu gamingowego prezentuje najnowsze słuchawki dla graczy – LX30. Premierowy model to odświeżona wersja docenionych przez użytkowników i recenzentów Lioncast LX20. Słuchawki zostały wyposażone m.in. w eleganckie podświetlenie RGB oraz system wirtualnego dźwięku 7.1. Polscy gracze mogli je przetestować po raz pierwszy podczas tegorocznych targów Poznań Game Arena 2018.

Jedną z najważniejszych nowości w stosunku do poprzedniego modelu jest system wirtualnego dźwięk przestrzenny Virtual 7.1 Surround Sound, który daje realne poczucie obecności w samym centrum rozgrywki. Zestaw zapewnia zbalansowany, bardzo dobrej jakość dźwięk dzięki 50mm neodymowym przetwornikom. Produkt firmy Lioncast cechuje się pasmem przenoszenie w zakresie od 20Hz do 20 000Hz.

Lioncast LX30 to słuchawki dla graczy, którzy cenią sobie wysoki komfort użytkowania.

Niewielka waga, zaledwie 262 g, oraz wygodne nauszniki, pokryte eko-skórą sprawiają, że słuchawki nie uwierają w głowę nawet po długich godzinach użytkowania. Na solidność całego zestawu pozytywnie wpływa metalowy pałąk. Dodatkowe walory estetyczne zapewni różnokolorowe podświetlenie RGB nauszników. Efekty świetlnie można dowolnie regulować  i dostosowywać do własnych potrzeb, za pomocą łatwego w obsługę oprogramowania.

Modularna budowa pozwoli na odpięcie mikrofonu dzięki czemu LX30 mogą zmienić się w stylowe słuchawki do słuchania muzyki. Obecny w zestawie kabel ze złączem jack 3,5 mm sprawia, że zestaw Lioncast LX30 jest kompatybilny z większością urządzeń i systemów. Słuchawki, poza komputerem PC, można podłączyć do PlayStation 4 (również Pro), Xbox One (bezpośrednio jedynie dzięki kontrolerom z 2015 roku – w przeciwnym wypadku poprzez odpowiednie adaptery), starszych konsol, smartfonów oraz tabletów.

Słuchawki Lioncast LX30 są dostępne w sklepach z akcesoriami i sprzętem komputerowym w cenie już od 179 zł.

źródło: informacje prasowe