Kosmiczny symulator ΔV: Rings of Saturn z ogromną aktualizacją

Polacy niejednokrotnie udowodnili już, że potrafią robić wspaniałe gry przyciągające do monitorów komputera tysiące graczy z całego świata. Na tle wysokobudżetowych produkcji AAA wybijają się również mniejsze i często jednoosobowe studia gier Indie skupiające wokół siebie niemałą społeczność oddanych fanów gotowych rzucać pomysłami na lewo i prawo oraz pomagać przy produkcji tytułu.  Podobnie jest w przypadku polskiego tytułu ΔV: Rings of Saturn od Kodera Software – gry, o której mogliście już przeczytać w naszym serwisie.

ΔV: Rings of Saturn przebył długą drogę od czasu debiutu we Wczesnym Dostępie w sierpniu.

Studio otrzymało ogromne wsparcie i feedback od społeczności, który doprowadził do wydania łącznie 173 nowych wersji gry w czasie 65 dni. To średnio prawie 3 wydania na dzień! Każde z nich naprawiało błędy, rozwijało niektóre aspekty gry i dodawało nowe funkcje. Wiele z tych zmian jest wynikiem udziału społeczności tytułu w jego rozwoju. Na kanale Discord gry stworzony został system do głosowania- w ten sposób wszyscy gracze mogli (i mogą nadal!) proponować nowe funkcje i ulepszenia oraz głosować na nie.

Pierwszą, oraz największą funkcją zaproponowaną przez społeczność jest dodanie systemu dialogowego.

Możliwość bezpośredniej komunikacji z innymi statkami nie była przez studio na początku planowana, jednak jak się okazało, była bardzo pożądana przez graczy. System komunikacji pozwala nasłuchiwać i odpowiadać na wezwania radiowe innych statków, które spotkacie w Pierścieniach. Daje to zupełnie nową możliwość prowadzenia fabuły gry i udostępnia graczom nowe możliwości interakcji.

Giełda Minerałów przeszła gruntowną przebudowę. Obecnie mamy do czynienia z realistycznymi, długoterminowymi wahaniami cen. Dzięki dodaniu prognoz geologów, gra na rynku jest ważnym sposobem na zdobycie (lub utratę!) środków pieniężnych dla firmy gracza.

Ostatnią, największą nowością jest możliwość zatrudniania załogi. Rozwija to firmę i daje dodatkowe możliwości prowadzenia działalności. Teraz możesz zatrudnić pilotów, wspomagających cię w lataniu, mechaników, którzy utrzymają Twój statek w dobrej formie, oraz geologów wspierających Cię w zarabianiu pieniędzy.

Kodera Software w swojej grze stara się stale utrzymywać standardy dobrej, twardej fantastyki naukowej.

Między innymi dzięki wsparciu fanów gry, udało się poprawić wszystkie niespójności – czy to kształt jądrowego płomienia w próżni, czy też przypadkowe złamanie zasady zachowania energii przez jeden z silników. Dzięki trzymaniu się wysokich standardów, ΔV: Rings of Saturn otrzymała wyróżnienie „Seal of Approval” od Atomic Rockets.

Gra ΔV: Rings of Saturn dostępna jest na Steam w cenie 14.99zł.

Nowa aktualizacja to doskonała okazja, aby zapoznać się z tym tytułem i odkryć tajemnice czekające w Pierścieniach Saturna. Grę możecie zakupić tutaj, a nasze pierwsze wrażenia z premierowej wersji znajdziecie pod tym adresem.

źródło: Steam / własne