Frostpunk Original Soundtrack ukaże się na winylu nakładem gamemusic records

Nakładem wytwórni gamemusic records na płytach winylowych zostanie wydany album zawierający ścieżkę dźwiękową do gry Frostpunk. Muzyka została skomponowana przez Piotra Musiała. Premiera wydania odbędzie się podczas październikowego Game Music Festival we Wrocławiu.

Polska wytwórnia fonograficzna gamemusic records ogłosiła możliwość składania zamówień przedpremierowych na winylowe wydanie Frostpunk Original Soundtrack.

Frostpunk to najnowsza gra twórców This War of Mine, należąca do gatunku society survival – połączenia gry survivalowej i symulacji społeczeństwa. Autorzy poszukują odpowiedzi na pytanie, do czego zdolni są ludzie stojący u progu zagłady. Muzyką do Frostpunk zajął się Piotr Musiał, który przy współpracy z muzykami z Atom String Quartet oraz bułgarską Sofia Session Orchestra skomponował ścieżkę dźwiękową o wysokich walorach artystycznych.

Całość wydana została na pojedynczej 12-calowej białej płycie winylowej o gramaturze 180, zapakowanej okładkę typu gatefold i koszulkę antystatyczną.

Front zdobi autorska grafika Jakuba Kowalczyka, prezentującą miasto z gry, we wnętrzu zaś znajduje się panoramiczny artwork. Do albumu dołączany jest kod na pobranie soundtracku w wersji cyfrowej, a cena wynosi 129 PLN.

Od dzisiaj przyjmowane są przedpremierowe zamówienia na limitowaną edycję płyty winylowej w nakładzie 500 sztuk. Ponadto pierwsze 25 osób, które złożą preorder na album, otrzyma autograf kompozytora na opakowaniu wydania. Natomiast na początku listopada w pierwszej kolejności rozpocznie się wysyłka płyt winylowych do osób, które złożyły w sklepie zamówienia przed premierą. Oficjalna premiera wydania będzie miała miejsce podczas Game Music Festival, który odbędzie się 26 i 27 października 2018 we Wrocławiu.