Doggi the Game – zostań psim hodowcą

Już od zamierzchłych czasów psy były obecne w życiu człowieka. Ich początki sięgają nawet do 125 tysięcy lat wstecz, kiedy to zostały oswojone przez ludzi. Oczywiście nie w takiej formie, w jakiej możemy spotkać je dzisiaj. Według badań genetycznych psy wyewoluowały z euroazjatyckich wilków do tych pociesznych stworzeń, jakie możemy zaobserwować na co dzień. Obecnie psy tak się zadomowiły w naszej kulturze, że chyba żaden człowiek nie wyobraża sobie bez nich świata.

Wszyscy zdajemy chyba sobie sprawę, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność.

Nie jest on zabawką, którą po tygodniu zabawy można rzucić w kąt. Psu trzeba codziennie poświęcać uwagę, wyprowadzać na spacery, karmić, dbać o jego zdrowie itd. Wiele dzieci marzy o swoim własnym kochającym psiaku, lecz równie wiele rodziców ma obawy co do tego, czy ich pociecha będzie w stanie zaopiekować się, bądź co bądź, żywym stworzeniem.

Tutaj z pomocą przychodzi darmowa gra przeglądarkowa Doggi the Game, która pozwala wcielić się w psiego właściciela, oraz (jeśli ktoś ma takie ambicje) w hodowcę.

Naszym głównym zadaniem jest opieka nad psami.

Już na samym starcie gra stawia nas przed wyborem — jakim psem się zaopiekujemy? Wybrać możemy pospolitego kundelka bądź psa rasowego. Pamiętajcie jednak, że nieważne, jakiego psa wybierzecie, trzeba mu poświęcać tyle samo czasu oraz miłości.

Następnie, już po zaadoptowaniu psa uczymy się jak o niego zadbać. Wtedy też gra daje nam do zrozumienia, że nie jest to tylko karmienie i wychodzenie na spacery. Ważna jest także higiena, zabawa z psem oraz nauka przydatnych do funkcjonowania z ludźmi nawyków. W końcu nikt nie chciałby mieć psa, który niszczy domowe przedmioty, załatwia się w losowych miejscach, czy ucieka na spacerach. Psa można nauczyć również sztuczek, które pomimo tego, że nie mają praktycznego zastosowania, to są dobrą odskocznią od codziennej rutyny.

Należy również pamiętać, że posiadanie psa to źródło wielu kosztownych wydatków. Nie możemy przecież karmić go resztkami z obiadu ani kazać mu spać pod gołym niebem. Trzeba mu zapewnić smakowitą psią karmę, przytulne miejsce do spania oraz jakieś ciekawe zabawki.

Bycie hodowcą wcale nie jest takie łatwe.

W grze mamy możliwość założenia własnej, psiej hodowli. Żeby to zrobić, potrzebujemy dorosłe psy przeciwnych płci. Oczywiście po to, aby móc je między sobą rozmnożyć.  W ten sposób po jakimś czasie rodzą się małe szczeniaczki, które możemy pozwolić komuś adoptować bądź też (gdy dorosną) znaleźć im partnerkę, by dalej powiększać swoją hodowlę.

Powszechnie wiadomo, że hodowla nie ma prawa bytu bez klientów. W Doggi the Game z pomocą przychodzą inni gracze, którzy mogą do ciebie kupować psy i na odwrót. Wystarczy zamieścić w grze ogłoszenie, dzięki czemu ktoś będzie mógł się do ciebie zgłosić, w celu kupna lub sprzedaży zwierzaka. Cena psów zależna jest m.in. od tego, jakiej są rasy, jak zostały wychowane, czy posiadają rodowód oraz, czy mają na koncie jakieś nagrody w konkursach.

Jeśli szukasz darmowej gry o psach, która pozwoli ci przynajmniej w części poczuć się jak właściciel czworonożnego przyjaciela, bądź chcesz się sprawdzić w roli posiadacza psa, to jest to tytuł zdecydowanie warty uwagi. Dodatkowo jest to idealny sposób do sprawdzenia, czy twoje dziecko jest gotowe na taką odpowiedzialność, jaką jest posiadanie zwierzaka.