Strategiczne gry przeglądarkowe – w co zagrać?

Strategiczne gry przegladarkowe, w przeciwieństwie do dużych i czasochłonnych gier AAA na PC, pozwalają nam cieszyć się darmową rozgrywką. Oczywiście, jeśli nie bierzemy pod uwagę opcjonalnych mikrotransakcji, które mogą nam dać znaczącą przewagę nad innymi graczami. Mimo tego, że chęć zwycięstwa sprawia, że wielu graczy korzysta z płatnych bonusów, to umiejętności odgrywają tutaj największą rolę.

Jeśli nie posiadacie konsoli lub mocnego komputera, a koniecznie chcecie w coś zagrać w przerwie od przeglądania internetu lub oglądania kolejnego filmiku na YouTube — powinniście zainteresować się grami dostępnymi w przeglądarce. Te nie wymagają żadnego dodatkowego oprogramowania do instalacji. Odpalasz stronę, logujesz się i grasz. Sprawdźcie więc nasze propozycje na umilenie sobie czasu przed monitorem.

Forge of Empires

To jedna z najbardziej popularnych strategicznych gier przeglądarkowych. Za tytuł odpowiada firma InnoGames BmbH, jeden z wiądących producentów tytułów dostępnych poprzez przeglądarkę internetową. Akcja gry dzieje się na przestrzeni kilku epok, dzięki czemu uzyskujemy dostęp do wielu różnych budynków, jednostek oraz technologii. Naszym zadaniem jest rozbudowa miasta i przekształcenie go w ogromną metropolię. Duży nacisk został tutaj postawiony między innymi na rozwój gospodarki.

W Forge of Empires możliwe są interakcje z innymi graczami, a dzięki rozbudowanej dyplomacji tytuł przyciągnie nas do monitora na długie godziny.

Islandoom

W Islandoom wcielamy się we właściciela i zarzadcę małej wyspy ocalałej po wojnie nuklearnej. Naszym celem będzie rozwój budynków oraz infrastruktury potrzebnej do życia mieszkańcom i walka o potrzebne do rozwoju surowce. Swoją wyspę możecie rozwijać współpracując także z innymi graczami. Producenci gry oddają w nasze ręce jedną z pięciu dostępnych do wyboru frakcji oraz zaawansowaną ekonomię.

Wolni Farmerzy

Jeśli marzyliście kiedyś, aby rzucić to wszystko i… wyjechać na wieś, to „Wolni Farmerzy” was nie zawiodą. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Upjers, które oddaje do dyspozycji graczy farmę. Naszym głównym zadaniem jest budowa dobrze prosperującego gospodarstwa rolnego. Zajmiemy się uprawą najróżniejszych owoców i warzyw oraz upiększaniem naszego ogrodu do konkursów. Przygotowywanie pokazowych pól to jeden z wielu sposobów na zarobek w grze. Mimo że gra nie wygląda za ładnie, to prowadzenie swojego gospodarstwa i interakcje z innymi graczami potrafią wciągnąć na długie godziny.

Vikings: War of Clans

Gra przeniesie nas do czasów nordyckich wojowników, łącząc w sobie elementy gier MMORPG z akcją. Naszym głównym celem będzie przejmowanie wiosek należących do innych graczy. W trakcie rozwoju swojej wioski będziecie walczyć nie tylko o władzę w swoim najbliższym otoczeniu, ale również w całym królestwie. Z pomocą przyjdą nam inni gracze, z którymi możemy zawierać sojusze i łączyć się w klany.

Ikariam

Tytuł, który darzę szczególnym sentymentem. Poznałem go chwilę po premierze i spędziłem w dziesiątki jak nie setki godzin. Ta wydana przez Gameforge w 2006 roku gra zabiera nas na piękne greckie archipelagi. W rozgrywce w położono nacisk na współpracę, handel i dyplomację. Na każdej z wysp jest dostęp do drewna oraz do jednego z czterech surowców luksusowych (wino, marmur, kryształ lub siarka). Początkowy rozwój imperium jest w dużym stopniu uzależniony od szybkiego kontaktu z sąsiadami i sprawnej wymiany dóbr. Gracz nie rozwija swojej własnej ekonomii – zamiast tego, wszyscy gracze na danej wyspie posiadają i rozbudowują wspólny: tartak, winnice, kamieniołom, kopalnię kryształu i kopalnię siarki za pomocą drewna.

Najlepsze gry strategiczne – ranking

To tylko część z tytułów które możecie znaleźć w internecie czytając rankingi gier przeglądarkowych. Jeśli nie znaleźliście tutaj produkcji idealnej dla siebie, sprawdźcie serwis gry strategiczne ranking i podzielcie się w komentarzu swoimi growymi znaleziskami.