Car Mechanic Simulator zadebiutował na Nintendo Switch

Car Mechanic Simulator – seria, która na PC i urządzeniach mobilnych zdobyła ponad 12 milionów graczy, wkroczyła na rynek konsolowy i jest już dostępna dla posiadaczy Nintendo Switch.

Car Mechanic Simulator to stawiająca na realizm produkcja należąca do gatunku symulatorów.

Rozgrywka jest jednak na tyle przystępna, że nawet osoby nieznające się na motoryzacji dadzą sobie radę – wszystko dzięki intuicyjnemu sterowaniu na konsoli Nintendo Switch. Dzięki niemu gracze nie tylko łatwo wymienią zepsute części czy polakierują karoserię, ale również bezproblemowo poradzą sobie z nawigacją po dobrze wyglądającym warsztacie samochodowym.

W kolejnych odsłonach serii Car Mechanic Simulator gracze naprawiali rozmaite pojazdy.

Tym razem czeka na nich aż 20 zróżnicowanych typów aut. W trakcie zabawy trzeba będzie zmierzyć się z usterkami m.in. w samochodach współczesnych i klasycznych, muscle carach i terenówkach. Naprawa wymaga sprawdzenia stanu pojazdu, a potem wymiany całego szeregu części, z których jest on złożony. Wszystko po to, by zdobyć renomę, nowych klientów i pieniądze.

Samochody wymagające naszej uwagi znajdujemy w zaniedbanych stodołach.

Zanim zaczniemy jakiekolwiek naprawy, pojazdy trzeba dokładnie zbadać. Problem może dotyczyć silnika, karoserii, układu wydechowego, hamulcowego lub zawieszenia. Każdy samochód ma ponad 100 części, które można wymienić. Po wykryciu awarii należy kupić i wymienić zepsute elementy, używając do tego narzędzi, do których dostęp może wymagać wcześniejszego awansu na wyższy poziom mechanika. Po dokonaniu naprawy mechanicznej trzeba zabezpieczyć ogniska rdzy na karoserii, a następnie polakierować samochód na jeden z kilkudziesięciu dostępnych kolorów. Tak przyszykowane auto sprzedajemy z zyskiem i można brać się za kolejne zlecenie.

Za produkcją gry stoi ECC GAMES.

Studio deweloperskie zrzesza miłośników motoryzacji, którzy pracują aktualnie również nad grą DRIFT19 – symulatorem kierowcy driftowego. Wcześniej przygotowali natomiast Car Mechanic Simulator 2018 mobile, czyli mobilną wersję symulatora na platformy iOS i Android, który okazał się najpopularniejszą grą mobilną w portfolio wydawcy PlayWay.

Car Mechanic Simulator jest dostępny w Nintendo eShop za 59,99 PLN.