ECC Games pracuje nad symulatorem kierowcy driftowego – Drift19

ECC Games, polski producent gier komputerowych z siedzibą w Warszawie, pracuje nad swoją najnowszą autorską grą, Drift19. To pierwszy w historii gier wideo profesjonalny symulator kierowcy driftowego. W wielu grach wyścigowych drift pojawia się jako dodatek, ale tytułu w całości poświęconego tej dyscyplinie motosportu i wszystkim związanym z nią smaczkom jeszcze nie było. Tytuł zostanie wydany przy wsparciu marketingowym PlayWay S.A.

Drift to jedna z bardziej wymagających technik prowadzenia samochodu, polegająca na pokonywaniu zakrętów przy użyciu kontrolowanego poślizgu. Duża popularność driftu w Japonii doprowadziła do powstania profesjonalnej ligi, która do dzisiaj rozpowszechniła się w różnych krajach świata. W 2006 roku odbyły się pierwsze zawody tego typu w Polsce, z roku na rok zdobywając u nas coraz większą popularność. Jej następstwem jest pierwszy tak realistyczny symulator tej dyscypliny motosportu od polskiego producenta gier.

ECC Games to blisko 30-osobowe studio developerskie zrzeszające miłośników motoryzacji.

W ich produkcji pojawią się najbardziej kultowe auta – każde o odmiennym modelu jazdy, który dodatkowo dopasujemy do swoich preferencji przy pomocy szerokiego asortymentu części i możliwych ustawień. ECC Games pracowało do tej pory m.in. nad mobilnymi wersjami popularnego Car Mechanic Simulatora. Bazując na tym doświadczeniu tworzy teraz autorski model tuningowania samochodów, a także odpowiednią fizykę jazdy.

Drift19 to najważniejsza, ale nie jedyna premiera ECC Games w 2019 roku.

Poza rozwijaniem własnego IP, warszawski developer wciąż pomaga swoim partnerom z ich markami. Po zakończeniu prac nad mobilną wersją Car Mechanic Simulator 18, najlepiej zarabiającej gry mobilnej z grupy PlayWay, firma rozpoczęła prace nad edycją 19 na iOS i Androida, a także dedykowaną wersją dla konsoli Nintendo Switch. 

Premiera gry Drift19 na platformie Steam jest planowana na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2019 roku.