Back to 1998 – premiera polskiej przygodówki point&click już w poniedziałek

Niewiele potrzeba, by wzbudzić moje zainteresowanie. Jeśli widzę grę przygodową, dodatkowo reklamowaną jako „stylizowaną na lata 90.” i utrzymaną w stylistyce retro, a ze screenów prezentowanych przed premierą bije kolorowa pixelartowa grafika — można powiedzieć, że jestem kupiony. To wszystko, a nawet więcej, obiecuje mi polskie studio Bold Pixel odpowiedzialne za grę „Back to 1998”, która zadebiutuje na Steam już 15 kwietnia 2019 r.

Twórcy obiecują zabrać nas w pełną przygód podróż do lat 90.

W grze wcielimy się w bohatera, który cofa się w czasie o 20 lat, do roku 1998. Rozwiązując zagadki, zbierając przedmioty i rozmawiając z napotkanymi postaciami niezależnymi, pomożemy mu wrócić do domu. Odwiedzimy także popularne w tamtych czasach salony arcade, w których będziemy mogli zagrać na automatach.

W krótkie demo „Back to 1998” miałem okazję zagrać na targach PGA 2018.

Sama wizyta na stoisku Bold Pixel sprawiła, że poczułem się o 20 lat młodszy. Z wielką chęcią, ale i nadzieją, że tytuł spełni moje oczekiwania, sięgnę do portfela w dzień premiery tytułu. Tytułu, który do tej pory owiany jest lekką nutką tajemnicy — niestety do chwili obecnej nie doczekaliśmy się odpowiedzi dewelopera na temat ceny czy przewidywanego czasu potrzebnego na ukończenie produkcji. Niespodzianki — to jest to, co lubię.

Grę „Back to 1998″ już teraz możecie dodać do listy życzeń na Steam. Tytuł ma kosztować „mniej niż bilet do kina”. W planach są również edycje tytułu dla konsol Xbox One oraz Nintendo Switch.

Tutaj możecie przeczytać naszą recenzję Back to 1998.