sdr

Zestaw słuchawkowy dla graczy EMIX H30 ze wzmacniaczem SOLOX F30 – test

Oferta produktów gamingowych jest obecnie przeogromna. Co chwilę możemy usłyszeć o nowych modelach i seriach przygotowanych specjalnie dla graczy. W takim natłoku premier nie trudno o sytuację, w której odbiorcy przegapią informację o produkcie, który mógłby wzbudzić ich zainteresowanie. Tak właśnie było w moim przypadku z zestawem słuchawkowym EMIX H30 dostępnym ze wzmacniaczem SOLOX F30, który swoją premierę miał w 2017 roku.

Już od pierwszych chwil mamy wrażenie kontaktu z produktem wysokiej klasy.

Pudełko w którym znajduje się zestaw, nie należy do małych, a jego zawartość jest naprawdę imponująca. Poza słuchawkami znajdziemy w nim solidny stojak, odłączany mikrofon, kable, instrukcje, ochronny woreczek, a przede wszystkim wzmacniacz będący jedną z największych zalet tego kompletu.

Zacznijmy od przyjrzenia się słuchawkom. Na pierwszy rzut oka wydają się ciut za duże i niekoniecznie wygodne. Jednak dzięki zastosowaniu automatycznej regulacji świetnie dopasowują się one do kształtu głowy. Cała konstrukcja sprawia wrażenie solidnej i jest zaskakująco lekka, co stanowi duży plus. Jeśli miałbym scharakteryzować ich wygląd, to wpisuje się on w obecne trendy w świecie sprzętu dla graczy. Zaletę dla mnie stanowi delikatne, czerwone podświetlenie słuchawek. Nie jest ono zbyt krzykliwe, choć być może lepszą opcją byłaby możliwość dostosowania koloru wedle własnych preferencji.

Pierwsze wrażenia są bardzo dobre, ale skupmy się na tym, jak to działa.

By o tym powiedzieć muszę jednak krótko scharakteryzować drugi istotny element zestawu, jakim jest wzmacniacz SOLOX F30. To on pozwala na wykorzystanie w pełni wszystkich zalet opisywanych słuchawek. Po podłączeniu go z komputerem za pomocą kabla USB uzyskujemy możliwość kontrolowania trybu słuchania, wirtualnego dźwięku przestrzennego, mikrofonu oraz przełączania się z zestawu słuchawkowego do głośników. Dodatkowo producent przygotował dla nich dedykowane oprogramowanie o nazwie Xear, z którego pomocą możemy dokonać jeszcze dokładniejszej konfiguracji ustawień.

Połączenie słuchawek z mikserem pozwala nam cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości.

Podczas testów nawet na chwilę nie poczułem rozczarowania tym produktem. Dodatkowo system wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1 naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Dzięki niemu miałem doskonałe wyczucie tego, skąd pochodzi dźwięk. Trudno było mi później przestawić się do użytkowania słuchawek z pominięciem tej funkcji. Nie jestem audiofilem, dlatego jakość dźwięku, jaki zapewnia ten zestaw, jest w zupełności dla mnie wystarczający. Bas jest głęboki, a zakres częstotliwości wysoki. Jeśli więc chodzi o domowe użytkowanie, podczas grania lub oglądania seriali to sprzęt sprawdził się bardzo dobrze.

Dużą zaletą tego produktu jest jego kompatybilność.

EMIX H30 potrafi współpracować z wieloma dostępnymi urządzeniami: PC, Mac, Xbox, PS4, Switch oraz sprzętem mobilnym. Jest to niewątpliwie zaleta, jednak w tym momencie pojawiają się pewne wady tego zestawu. Pomimo małej wagi jest on dosyć duży, przez co staje się nieporęczny w kontakcie z mniejszymi urządzeniami. Problem dotyka również wzmacniacza. Bez problemu udało mi się połączyć cały zestaw z komputerem oraz konsolą PlayStation, jednak w przypadku sprzętu Microsoftu zdołałem połączyć się jedynie z pomocą pada. W takim przypadku jesteśmy pozbawieni opcji dźwięku 7.1 oraz innych udogodnień, jakie daje nam mikser.

Podłączenie zestawu do konsoli Sony nie należy do też najwygodniejszych. Wynika to faktu, że kable otoczone są przez plecionkę ochroną i choć wpływa to pozytywnie na ich trwałość, to odbija się negatywnie na wadze. Zastrzeżenia można mieć również w stosunku do długości kabli będących w zestawie.

Warto wspomnieć jeszcze o paru detalach charakteryzujących ten produkt.

Zestaw przez cały czas testów sprawiał na mnie wrażenie bardzo solidnego. Aluminiowy stojak świetnie wygląda i trzyma się podłoża, pozłacane złącza i solidnej jakości kable (choć ciężkie) sprawiają, że słuchawki wyglądają na produkt z najwyższej półki cenowej. Zaletą, o której jeszcze nie wspomniałem jest znakomity, odłączany mikrofon. Potrafi on odpowiednio zredukować szumy otoczenia, w efekcie dając bardzo dobrą jakość dźwięku.

Zestaw słuchawkowy EMIX H30 ze wzmacniaczem SOLOX F30 tworzą udany duet, z którego jednak najlepiej korzystać w połączeniu z komputerem stacjonarnym.

Oferuje on bardzo dobrą jakość wykonania i solidny dźwięk w cenie około 350 zł, co moim zdaniem stanowi cenę adekwatną do tego, co otrzymujemy. Jeżeli natomiast szukamy słuchawek bardziej uniwersalnych lub nadających się głównie do grania na konsoli to skłaniałbym się do wyboru innego produktu marki XPG. Zapamiętam ją bowiem ze sprzętu dobrej jakości w rozsądnej cenie.