Zbudujmy razem Tawernę! – ruszyła zbiórka Crossroads Inn na Kickstarterze

30 tysięcy dolarów oraz światowy rozgłos – o to walczą twórcy Crossroads Inn, którzy uruchomili kampanię crowdfundingową na Kickstarterze. Warszawskie studio Kraken Unleashed chcę za tę kwotę rozbudować niezwykle ambitny tytuł, który pojawi się na PC i Xbox One w czwartym kwartale br.

Crossroads Inn to rozbudowana gra łącząca dwa niezwykle popularne gatunki – management sim i RPG.

Dzięki tej niepowtarzalnej mieszance, tytuł wychodzi poza schemat znany z symulatorów, tym samym odświeżając nieco skostniałe założenia gatunku. Patryk Pietraszkiewicz, studio head, tak tłumaczy tę decyzję: Uwielbiam symulatory, ale zawsze brakowało mi w nich warstwy fabularnej, jakiejś porywającej historii. Chcielibyśmy tworząc Crossroads Inn kreatywnie połączyć popularne funkcjonalności tycoonowych produkcji z elementami przygodowo – strategicznymi. Entuzjastyczny odzew społeczności, która rośnie z dnia na dzień, to potwierdzenie, że na taką produkcję czeka naprawdę wiele osób.

Gra zaoferuje 3 różne tryby: kampanię, sandbox oraz scenariusze.

Pierwszy pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG – decyzje handlowe podejmowane przez graczy odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych sił na politycznej scenie Delcrys, krainy w której rozgrywa się akcja Crossroads Inn. Drugi tryb szczególnie spodoba się fanom symulacji – rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i  rozwijaniu karczmy. Scenariusze stanowią z kolei listę konkretnych wyzwań, które trzeba pokonać w określonych warunkach.

Czym jest Cossroads Inn?

W Crossroads Inn wcielisz się w młodego chłopaka, który zaczyna pracować w tawernie znajdującej się na styku trzech wiecznie skłóconych królestw. Cała kraina huczy od plotek związanych z nagła śmiercią Króla Owena, a sam bohater wkrótce wplątuje się w polityczną intrygę związaną ze zbliżającym się wyborem nowego następcy Tronu. Dzięki strategicznemu ulokowaniu tawerny na przecięciu szlaków handlowych i politycznych, zawartym sojuszom i rosnącej sławie, gracz szybko zaczyna wpływać na losy świata Delcrys. Jednocześnie powoli odkrywa prawdę stojącą za Śmiercią Króla.

Co jeszcze znajdziecie w Crossroads Inn?

Produkcja to przede wszystkim rozbudowany symulator tawerny i narracyjne RPG w jednym. To świat wielkiej polityki, pełen rywalizujących ze sobą frakcji, z którymi możesz współpracować lub działać na ich niekorzyść. Ścieżka dźwiękowa gry przygotowana została przez zespół utalentowanych kompozytorów pod przewodnictwem Marcina Przybyłowicza znanego m.in. z muzyki do Wiedźmina 3. Głodomorów zainteresuje system kulinarny, zawierający oryginalny zestaw potraw i zróżnicowaną ofertę składników dostosowaną do klienteli karczmy, stworzony przez Nerds’ Kitchen. Klabater planuje wydanie Crossroads Inn w 2019 roku. Za grę odpowiada wewnętrzny zespół Kraken Unleashed Games. Tytuł będzie dostępny na komputery PC, Mac oraz Xbox One.

Wesprzyj Crossroads Inn na Kickstarterze!