Yakuza 6: The Song of Life – premiera już 17 kwietnia

Po trzyletnim pobycie w więzieniu, starszy i zmęczony życiem Kazuma Kiryu dowiaduje się, że jego przybrana córka, Haruka, zniknęła z sierocińca. Ślad prowadzi go w dobrze znaną okolicę – do Kamurocho – gdzie Kiryu odkrywa, że Haruka zapadła w śpiączkę. Co więcej, okazuje się, że dziewczyna ma dziecko, którym teraz będzie musiał zająć się Kazuma. Opiekując się maluchem, Kiryu wyrusza do nadmorskiego miasteczka Onomichi w okolicach Hiroszimy, aby odkryć tajemnicę Haruki, jej syna i złowrogiej hiroszimskiej yakuzy.

Yakuza 6 to kolejna odsłona cyklu przygodowych gier akcji, przedstawiających kulisy działania japońskiego półświatka. Za produkcję odpowiada japońska firma Sega. Seria Yakuza narodziła się w 2005 roku na konsoli PlayStation 2. Od czasu premiery pierwszej części marka doczekała się kilku głównych odsłon oraz tytułów pobocznych. Fabuła Yakuza 6 kontynuuje historię przedstawioną w poprzednich częściach cyklu, a gracze wcielają się ponownie w Kazumę Kiryu.

Yakuza 6: The Song o Life ukaże się 17 kwietnia (wtorek), nakładem wydawnictwa Cenega. Tytuł ukaże się w angielskiej (napisy) i japońskiej (dubbing) wersji językowej na konsole PlayStation 4 w dwóch wydaniach: limitowanym – Essence of Art Edition oraz kolekcjonerskim – After Hours Premium Edition.

Warto zaznaczyć, że limitowana, premierowa edycja Essence of Art Edition oprócz gry zawierać będzie artbook w twardej oprawie z ponad 20 grafikami przygotowanymi przez fanów Yakuzy. Wydanie to będzie dostępne w cenie edycji standardowej do wyczerpania zapasów. Dodatkowo dostępna będzie edycja kolekcjonerska After Hours Premium Editionw której oprócz artbooka znajdą się także zdobione motywami z gry 2 szklanki (280 ml), 2 kamienne kostki chłodzące, 2 podkładki pod szklanki i gra w kolekcjonerskim pudełku.

źródło: informacja prasowa