Wydawnictwo Techland dystrybutorem PES 2017

Wydawnictwo Techland w dniu dzisiejszym poinformowało wszystkich fanów elektronicznej piłki kopanej, że zostało dystrybutorem PES 2017 w Polsce. Najnowsza cześć piłkarskiej symulacji – Pro Evolution Soccer 2017 – będzie dostępna od 15 września na następujące platformy: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz Windows PC.

PES 2017 opiera się na etosie zwanym „kontrolą rzeczywistości”. Wynosi rozgrywkę na nowym poziom poprzez niesamowite, nowe elementy sterowania i nowy standard oprawy. Wiodący na rynku silnik Fox Engine ponownie napędza serię, by ta osiągnęła nowe szczyty. Firma Konami kładzie nacisk na pierwszy kontakt z piłką, wykonywanie i odbieranie podań oraz adaptacyjne SI, które dopasowuje się do stylu gry użytkownika i jeszcze bardziej podnosi realizm rozgrywki.

Pro Evolution Soccer 2017 – gamescom trailer

Konami zawarło z FC Barcelona umowę o Partnerstwie Premium, które zapewni firmie szeroki dostęp do gwiazd klubu. Reklamy Konami będą obecne na stadionie Camp Nou, deweloper otrzyma również ekskluzywne prawa do przeniesienia legendarnego obiektu Barcelony do serii PES, poczynając od PES 2017, oraz wszystkich tytułów związanych z marką PES, również na platformy mobilne. Jako „Oficjalny partner Liverpool FC” Konami będzie miało również dostęp do gwiazd brytyjskiego zespołu. Seria PES słynie z dbałości o szczegóły i realizm. To w połączeniu z systemami Team ID i Player ID sprawi, że Liverpool FC w grze będzie w pełni oddawał indywidualny styl zespołu i jego zawodników. Odwzorowane zostaną również stroje, stadion Anfield – prawdziwa ikona brytyjskiego futbolu, oraz poruszający hymn klubu „You’ll Never Walk Alone”. Ogłoszona na targach gamescom umowa partnerska z Borussią Dortmund jest ostatnią z kilku i zapewni bliską współpracę Konami z niemieckim klubem, by ten był wiernie oddany w PES 2017 i kolejnych odsłonach serii.

Premiera Pro Evolution Soccer 2017 odbędzie się 15 września. Gra dostępna będzie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One w cenie 259,90 zł, a także na konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 3, Xbox 360 – w cenie 199,90 zł) oraz na komputerach PC (199,90 zł).

źródło: informacje prasowe / Wydawnictwo Techland