Wejdź do świata profesjonalnego streamingu razem z Razer Ripsaw

Razer, światowy lider w dziedzinie urządzeń oraz oprogramowania dla graczy, poinformował dzisiaj o premierze karty Razer Ripsaw, dzięki której przechwytywanie obrazu będzie jeszcze prostsze, niż dotychczas. To niezwykłe narzędzie zapewni wysoką jakość nagrań oraz streamów prezentowanych na Twitchu lub YouTube.

Razer Ripsaw pozwoli na przechwytywanie obrazu w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę. Moduł korzysta ze standardu USB 3.0, który sprawia, iż nagranie będzie streamowane bez żadnych opóźnień i bez korzystania z kompresji. Co więcej, kartę wyposażono w złącza audio oraz mikrofonowe, dzięki czemu twórca może porozmawiać ze swoimi widzami w wygodny i prosty sposób. Pozwoli to również na podłączenie drugiego mikrofonu, który może posłużyć kolejnemu komentatorowi. 
Rzr_Ripsaw_FrontRen
Razer Ripsaw jest potężną i łatwą w użyciu kartą nie tylko dla posiadaczy PC z systemem Windows. Zestaw zawiera także wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do podłączenia urządzenia do popularnych konsol takich jak Razer Forge TV, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One, Nintendo Wii U oraz konsol poprzedniej generacji: PlayStation 3 i Xbox 360. Pozwoli to twórcom na podzielenie się wrażeniami ze znacznie szerszego spektrum gier.

Razer Ripsaw można zacząć używać praktycznie od razu po wyjęciu z pudełka. Urządzenie jest kompatybilne z popularnymi rozwiązaniami jak Open Broadcaster Software (OBS) oraz XSplit. Twórcy mogą korzystać z karty bez konieczności instalowania dodatkowych programów, co często ma miejsce w przypadku sprzętu innych producentów.

„Razer jest obecny w świecie streamingu od samego początku, a dzięki naszemu sprzętowi topowi streamerzy od lat mogą dostarczać widzom wyjątkowe wrażenia z gier. Jesteśmy podekscytowani tym, że udało nam się stworzyć kartę pozwalającą na przechwytywanie obrazu, która wychodzi dokładnie naprzeciw potrzebom doświadczonych twórców. Debiutującym streamerom Ripsaw pozwoli z kolei na łatwy start i możliwość osiągnięcia poziomu prezentowanego choćby przez Syndicate czy PewDiePie.”- powiedział Min-Liang Tan, CEO i współtwórca firmy Razer.

Razer Ripsaw jest częścią serii produktów Razer Broadcaster, zaprojektowanej dla streamerów, którzy szukają najlepszych narzędzi pozwalających im na osiągnięcie swoich celów. W serii Razer Broadcaster znaleźć można również mikrofon cyfrowy Razer Seiren, jeden z najpopularniejszych obecnie mikrofonów używanych przez streamerów.
Rzr_Ripsaw_TopPoza zaprezentowaniem karty Ripsaw, Razer poinformował także, że jest w trakcie tworzenia platformy online z zasobami dla twórców – w postaci porad i tricków, z jakich będą mogli skorzystać, w celu osiągnięcia lepszych efektów. Program Razer Supported Streamer został przebudowany tak, aby również osoby zaczynające przygodę ze streamingiem mogły skorzystać z pomocy Razera.

Cena urządzenia to 179.99 euro.