Zdobądź łupy wojenne w nowej trylogii War Stories w World of Tanks Console

Co by się stało, gdyby jeden moment mógł zmienić bieg historii? Trylogia nowych War Stories już niedługo pojawi się w World of Tanks na konsolach, dodając jeszcze więcej przygód i bohaterskich wyczynów do ekscytującego, narracyjnego trybu gry. Gracze będą mogli stanąć do walki i napisać na nowo historię na trzech różnych frontach w trzech zupełnie nowych epizodach, dostępnych za darmo w trybie dla jednego gracza oraz kooperacyjnej grze wieloosobowej w sieci na PlayStation4, Xbox One oraz Xbox 360.

Nowe War Stories są znane pod wspólnym tytułem jako trylogia Spoils of War, a tłem dla wszystkich trzech opowieści jest historia alternatywna, w której II wojna światowa nigdy się nie skończyła. Jest rok 1948 i cały świat pogrąża się w desperacji i zmęczeniu po latach niekończącej się walki. W tych nowych War Stories gracze zostaną rzuceni w wir akcji na trzech różnych frontach, by stanąć do bitwy jako amerykańscy, radzieccy oraz niemieccy bohaterowie. W przeciwieństwie do poprzednich przygód, w Spoils of War zobaczymy, jak grywalni bohaterowie działają wedle podpowiedzi swojego sumienia i zobowiązań moralnych, nawet jeżeli kłóci się to z ich rozkazami.

W Sieben Ritter mieszkańcy małego miasteczka na granicy polsko-niemieckiej mają nadzieję na przetrwanie w krzyżowym ogniu na tyle długo, by poddać się aliantom, ale nadchodzące siły sowieckie mogą sprawić, że stanie się ona płonna. Czy kapitan Karl Staupe i jego Sieben Ritter odmówią stawienia się w Berlinie na ostatniej linii obrony i zamiast tego zostaną, by walczyć o ocalenie skazanego na zagładę miasteczka? Ten rozdział został zainspirowany legendarnym, japońskim filmem Siedmiu samurajów z 1952, w którym grupa roninów – samurajów bez pana czy dowódcy – stara się wypędzić gang bandytów z rolniczego miasta.

Bohaterem drugiego rozdziału, The Connoisseur, jest sierżant Frank Martinez, który otrzymuje od aliantów zadanie zniszczenia skrytki pełnej skradzionych dzieł sztuki i bezcennych skarbów. Jednak grupa niemieckich żołnierzy także przyglądała się losom cennego ładunku i przywłaszczyła go sobie. Sierżant Martinez rusza w pościg, ale czy uda mu się odzyskać niektóre z najbardziej pożądanych skarbów na świecie, zanim znikną one z kart dziejów? „Kunstschutz” było niemiecką praktyką, polegającą na przechowywaniu dzieł sztuki w bezpiecznym miejscu w czasach konfliktu. Alianci postrzegali to jako rabowanie, dlatego stanowiło to ogromny punkt zapalny w czasie wojny i po jej zakończeniu.

Trzeci i finałowy, pełen emocji rozdział trylogii Spoils of War rozgrywa się w mieście na niemieckiej linii frontu, w którym radziecki dowódca artylerii sprzedawał na czarnym rynku jedzenie, by uchronić swoich podkomendnych od śmierci z głodu. Radzieckie dowództwo odkryło ten proceder i wysłało pancerną jednostkę NKWD, by zaprowadziła porządek i wymierzyła sprawiedliwość. Kapitan Anatoly Petrov, pod ryzykiem uwięzienia i otrzymania kary za sprzeciw wobec przełożonych, decyduje się na bunt przeciwko radzieckim dowódcom i staje do walki z nadciągającymi oddziałami. Tytuł Potemkin zaczerpnięto od niemego filmu Pancernik Potemkin z 1925 roku, który opowiadał historię zbuntowanej załogi rosyjskiego statku wojennego.

Trzy nowe rozdziały Spoils of War dołączają do pięciu innych przygód osadzonych w uniwersum War Stories, dostępnych w trybie fabularnym ekskluzywnym dla wersji World of Tanks na konsole. Każda kampania War Stories eksploruje inną koncepcję lub świat przedstawiony, od operacji osadzonych w alternatywnych historiach do zupełnie fantastycznych opowieści – wszystkie są także dostępne za darmo. Operation Sealion prezentowała pełnej skali inwazję sił Osi na Londyn. Kennedy’s War pokazywało Zimną Wojnę, która nagle stała się gorąca i wynikającą z tego walkę o zapobiegnięcie nuklearnemu holokaustowi. W najświeższym rozdziale, Runaway Tiger, występowała pierwsza kobieca postać wiodąca w War Stories, która zinfiltrowała niemiecką twierdzę w Egipcie, by ukraść jedną z najnowszych i najbardziej przerażających broni wroga.

Misje dla jednej osoby oraz kooperacyjne w sieci służą za immersyjne i intuicyjne wprowadzenie do bijącego serca gry World of Tanks: porywającego sieciowego trybu bitwy massive multiplayer. Od premiery w 2014 roku gra rozrosła się od 100 czołgów trzech nacji i zaledwie 12 dostępnych map do ponad 660 czołgów dziewięciu różnych nacji, toczących boje na ponad 90 unikatowych mapach w 2018 roku. Dotychczas ponad 14 milionów graczy dołączyło do gry, wystrzeliwując ponad 10 miliardów pocisków, niszcząc ponad 570 milionów czołgów i prowadząc działania wojenne podczas ponad 34 milionów epickich bitew.

źródło: informacje prasowe