VIRGINIA – pierwoszoosbowy thriller na PC i konsole zadebiutuje już 22 września

25 sierpnia 2016 w Burglengenfeld, 505 Games i Varible State ogłosili datę premiery VIRGINIA – zagadkowego pierwszoosobowego thrillera. Odbędzie się ona jednocześnie na PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputery PC i Apple MacOS poprzez platformę Steam już 22 września.

VIRGNIA to interaktywna historia opowiedziana w oryginalnym, artystycznym stylu z filmową ścieżką dźwiękową i mrocznym klimatem. Łączy w sobie tajemniczość, absurd i sprawy przyziemne.

Osadzona w ostatnich dniach lata 1992, VIRGINIA to kryminał noir. Gracz musi rozwikłać sprawę zniknięcia Lucasa Fairfax’a – młodego chłopca, z miasteczka Kingdom w stanie Virginia. Wciela się więc w rolę agenta FBI, dla którego zniknięcie Lucasa jest pierwszą w życiu sprawą. Jako świeżo upieczonemu detektywowi, zostaje mu przydzielony doświadczony partner, którego głównym zadaniem jest mieć oko na bohatera. W trakcie rozgrywki będziecie testować do granic możliwości zaufanie waszego partnera i prowadzić dochodzenie, które z czasem przybiera coraz bardziej złowrogi i nadprzyrodzony charakter, a lista podejrzanych staje się coraz dłuższa i dziwniejsza.

W oczekiwaniu na premierę VIRGINIA, Varible State udostępniło demo, które jest już dostępne dla Windows PC i Apple MacOS poprzez platformę Steam. Pobrać je możecie tutaj: http://store.steampowered.com/app/374030/