Verge World: Icarus Rising – niesamowite demo technologiczne na klasyczne Amigi

Gry na klasyczną Amigę wciąż powstają – i to coraz ciekawsze!

Polacy z Retro Bones zaprezentowali właśnie gameplay dema technicznego ich najnowszej produkcji, Verge World: Icarus Rising.

Odległa przyszłość. Ziemianie skolonizowali najbliższy Słońcu obcy układ planetarny.

Nowy świat nie okazuje się jednak być tak wspaniałym miejscem. Nieprzyjemny klimat, w końcu i spory ideologiczne między przedstawicielami ludzkości doprowadzają do otwartego konfliktu. W grze wcielimy się w młodego przemytnika, który chciałby pomóc rodzącej się właśnie rebelii. Zanim wstąpi w szeregi buntowników, będzie musiał jednak przejść próbę. Planeta usiana jest głębokimi wąwozami. Poruszanie się po nich wymaga ogromnych umiejętności – pokazowe przemierzenie jednej z rozpadlin będzie tym właśnie testem dla Nixa, bohatera gry.

Verge World będzie więc, upraszczając, produkcją o lataniu samolotem.

W kosmosie, podczas rewolucji, na Amidze 500, 1200 czy 3000. Podaną w praktycznie niespotykanym stylu graficznym na tej platformie. Płynne przewijanie ekranu w widoku pierwszoosobowym, nawet w niskiej rozdzielczości, było praktycznie niemożliwe do osiągnięcia na komputerach firmy Commodore (oczywiście w ich oryginalnej formie, bez kart rozszerzeń itp.).

Wydaje się więc, że po kilkudziesięciu latach od premiery sprzętu, grupie Retro Bones udało pokonać się te ograniczenia. Koniecznie obejrzyjcie nagranie gameplayu z Amigi 3000. Na dniach demo w nim zaprezentowane powinno zostać udostępnione szerokiej publiczności.

Jeśli Verge World was zainteresowało, to dobrym pomysłem będzie śledzenie rozwoju gry na Facebookowej stronie Retro Bones, jak i dołączenie do ich subreddita.