Uninvited Guests – pierwsze DLC do Gremlins, Inc.

Gremliny powracają! Wczoraj światło dzienne ujrzał Uninvited Guests – pierwszy dodatek do gry Gremlins, Inc. autorstwa studia Charlie Oscar Lima Tango Interactive Entertainment. Na łamach naszego serwisu pojawiła się swego czasu recenzja wspomnianej pozycji. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji się z nią zapoznać wyjaśniam, że Gremlins, Inc. to nietypowe połączenie karcianki i planszówki, do złudzenia przypominające znane i lubiane Monopoly. Przemierzając planszę stylizowaną na steampunkowe miasto gremlinów staramy się umocnić naszą pozycję i jak najbardziej zepsuć życie rywalom, stosując wszelkiego rodzaju nieczyste zagrywki, przekręty i łapówki. 


Co ciekawego znajdziemy w DLC? Dla graczy oczekujących nowych plansz, kart i postaci mam złą wiadomość – dodatek wprowadza bowiem świeże elementy wyłącznie do oprawy graficznej i dźwiękowej. Pierwsze skrzypce grają tutaj tytułowi nieproszeni goście – zbiór 12 portretów postaci, po jednym dla każdej gremlińskiej profesji. Prócz tego wprowadzono dodatkowych 6 emotikon i 8 komunikatów, za pomocą których możemy wchodzić w interakcje z naszymi rywalami podczas rozgrywki. Menu główne wzbogacone zostało o alternatywne tło i muzykę. Do naszej dyspozycji oddano również motywy służące personalizacji profilu gracza.

Jak widać, zmiany są całkowicie kosmetyczne i w żaden szczególny sposób nie wpływają na mechanikę gry. Jest to celowy zabieg twórców – ich polityka zakłada wydawanie materiałów dodatkowych, grafik, animacji i dźwięków w formie płatnych DLC, natomiast wszelkie elementy wzbogacające samą rozgrywkę (nowe karty, zdolności specjalne itp.) będą całkowicie darmowymi uaktualnieniami. Brawa za taką postawę!

DLC Uninvited Guests jest obecnie do nabycia na platformie Steam w obniżonej cenie 4,49 €. Promocja dobiegnie końca 28 kwietnia bieżącego roku.