Ubezpieczenie wirtualnych przedmiotów? Teraz to możliwe w sieci Play

Stale zwiększająca się ilość mikropłatności w grach oraz popularność produkcji „free2play” z opcjonalnymi płatnościami powoduje że rynek dóbr cyfrowych stale rośnie i szacowany jest w Polsce na 500 milionów dolarów rocznie. Nic więc dziwnego, że zwraca na siebie coraz większą uwagę cyberprzestępców, którzy wykorzystując słabe zabezpieczenia konta czy wręcz naiwność użytkownika przejmują w posiadanie konta lub przedmioty coraz większej liczby graczy. Według danych samego Steam miesięcznie ma miejsce 77 tysięcy zdarzeń związanych z przejęciem konta. Jak widać skala problemu nie jest mała, a mowa o tylko jednej platformie.

Wychodząc naprzeciw tym trendom, operator sieci Play 25 kwietnia w Warszawie zaprezentował 2 nowe produkty skierowane do graczy oraz fanów e-sportu. Od teraz gracze mogą ubezpieczyć swoje wirtualne przedmioty w grze, które zakupili w świecie rzeczywistym. W przypadku ich utraty ubezpieczyciel zwróci wartość utraconych przedmiotów.

Bezpieczny Gracz

Jest to ubezpieczenie którym objęte są wirtualne przedmioty/środki płatnicze w grze. Ubezpieczenie obejmuje atak hakerski oraz działalność złośliwego oprogramowania.

Ochrona występuje w 2 wariantach:

  • Standard – w cenie 1,99zł miesięcznie, wartość ubezpieczanych przedmiotów do 300zł.
  • Premium – w cenie 6,99zł miesięcznie, wartość ubezpieczanych przedmiotów do 800zł.

Żeby nie było za kolorowo, to oczywiście ubezpieczyć możemy tylko przedmioty za których zakup otrzymaliśmy rachunek. Jeśli więc chcecie ubezpieczyć swojego super rzadkiego mounta, którego otrzymaliście w WoW w ramach eventu, to nie ma takiej możliwości. Dodatkowym warunkiem jest konieczność potwierdzenia włamania na konto przez administratora danej platformy/gry.

Bezpieczny Sprzęt dla Gracza

Ubezpieczeniem objęty może być sprzęt do grania: konsole, komputery PC, laptopy, tablety jak również wszelkie akcesoria do PC/konsoli. Ochrona również występuje w 2 wariantach:

  • Standard – w cenie 4,99zł miesięcznie, wartość przedmiotów do 3 000zł. Ubezpieczenie obejmuje zdarzenia losowe, kradzież lub rabunek, przepięcie elektryczne.
  • Premium – w cenie 19,99zł miesięcznie, wartość przedmiotów do 10 000zł. Ubezpieczenie obejmuje to co wariant standard oraz dodatkowo zalanie sprzętu, przegrzanie czy uszkodzenie mechaniczne.

Ubezpieczenie możemy zakupić poprzez aplikację „Play Ubezpieczenia” dostępną zarówno na platformę Android jak i iOS, i jest ono już dostępne w aplikacji. Usługę wykupić mogą klienci usługi abonamentowej sieci Play (zarówno indywidualnej jak i firmowej), jednak w przyszłości oferta ma być dostępna również poza siecią.