Mysz Tracer Torn PMW 3325 – test

Sprzęt Tracer od lat cieszy się ogromnym zaufaniem i popularnością wśród growej społeczności. Teraz w nasze ręce trafiła średniobudżetowa myszka – Torn PMW 3325.

Sercem myszy jest sensor optyczny PIXART PMW 3325 o rozdzielczości sięgającej 8000 DPI.

Przyciski umieszczone w górnej części sprzętu pozwalają na jej sześciostopniową regulację – do 1000, 2000, 3000, 4000 lub 8000. Kontrolować to możemy patrząc na zmiany koloru specjalnego podświetlanego paska lub, jeśli pobierzemy dedykowany sterownik będziemy mogli zobaczyć zmiany na ekranie naszego komputera.

Myszka prezentuje się nadzwyczaj zgrabnie

Zajmijmy się najważniejszą kwestią, dla której czytacie tą recenzje. Jak Torn PMW 3325 sprawuje się w grach?

Osobiście nie uważam się za wymagającego gracza pecetowego. Zwykle wystarczała mi najbardziej podstawowa myszka z dwoma przyciskami i scrollem. Jednak teraz nie wyobrażam sobie korzystania z innej. Jest idealnie dopasowana do dużej (takiej jak moja) ręki. Przyciski są wygodnie ułożone, chociaż uważam, że zmniejszanie i zwiększanie DPI mogłoby być troszkę bliżej scrolla.

Myszkę testowałem głównie grając w Shadow Warrior 2 –  bardzo dynamicznej i wymagającej precyzji gry. Znając swój poziom umiejętności grania na myszce nie spodziewałem się jakiś spektakularnych wyników. Spodziewacie się teraz jakiegoś zwrotu akcji, w którym mówię, że zostałem zawodowcem? Niestety tu go nie znajdziecie, ale muszę przyznać, że przyjemność i satysfakcja grania na tak wygodnym sprzęcie jest bardzo wysoka.

Stylowo.

Oczywiście wygoda to nie wszystko co ma do zaoferowania Tracer Torn PMW 3325

Pochwalić się on również może bardzo prostym, ale jednocześnie zachęcającym wyglądem. Posiada również podświetlenia LED. Jest  to jednocześnie użyteczne wyróżnienie wybranych elementów (np. przyciski, sterowanie), jak również sposób na nadanie ciekawej stylistyki. Docenicie to podczas nocnych sesji przed komputerem, kiedy dzięki owemu podświetleniu nie będziecie musieli po omacku jej szukać.

Trzeba również wspomnieć o wykonaniu, które jest wręcz wyśmienite jak na taką niewygórowaną cenę. Tak samo kabel (o długości 180cm) jest bardzo porządny i przyjemny w dotyku.

Torn PMW 3325  idealnie sprawdzi się dla osób, które chcą mieć produkt o bardzo wysokiej jakości w dobrej cenie.

Jest ona idealna i dla wymagającego gracza, jak i laika. Spokojnie mogę ją wam polecić do każdego typu gier – czy to FPS, czy produkcji strategicznych.