Torment: Tides of Numenera – Techland Publishing światowym wydawcą gry

Spadkobierca jednego z najlepszych RPGów w historii – Planescape: Torment i produkcja cofająca nas do złotej ery gier RPG. Tak o swojej grze, Torment: Tides of Numenera mówi studio inXile Entertainment, kierowane przez legendę branży – Briana Fargo.

W dniu dzisiejszym Techland Publishing poinformował o nawiązaniu współpracy ze studiem inXile Entertainment, czego efektem jest zapowiedź pudełkowej edycji gry. Jednocześnie to pierwsza gra w portfolio rodzimego wydawcy zamierzającego podbić światowy rynek wydawniczy.

Premiera wersji PC zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Ponadto edycja pudełkowa zostanie wzbogacona o szereg fizycznych dodatków i cyfrowych bonusów, które pozwolą graczom jeszcze bardziej zagłębić się w wyjątkowy świat Numenery. 

398920

Gra zaskarbiła sobie serca wielu graczy już na długo przed premierą. Dowodem niech będzie fakt, że to jedna z trzech gier z rekordową zbiórką na Kickstarterze. Produkcja oferuje złożoną i wciągającą historię osadzoną w unikalnym świecie – ukazującą Ziemię za miliardy lat. Dodatkiem do tej skłaniającej do refleksji opowieści jest walka turowa. Torment: Tides of Numenera postawi przed graczem setki znaczących wyborów, które będą miały niebagatelny wpływ na jego dalsze losy. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda rozgrywka będzie unikalna i nacechowana konkretnymi wyborami gracza. 

Poniżej możecie zobaczyć najnowszy teaser produkcji:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=yVh9CZIg1v0]


Cechy charakterystyczne gry:

  • Niespotykany świat – podróżuj po Dziewiątym Świecie, fantastycznym, oryginalnym miejscu z olśniewającymi lokacjami, nietuzinkowymi i nieprzewidywalnymi przedmiotami do użycia w trakcie walki i poza nią oraz oszałamiającą magią.
  • Bogata, osobista narracja – przemyślana historia napędzana interesującymi postaciami, gwarantująca niezwykłe doznania, a jednocześnie pozostawiająca swój głęboki ślad  w personalnym odbiorze. Filozoficzne fundamenty napędzają  zarówno mechanikę jak i narrację całej produkcji.
  • Reaktywność, niepowtarzalność rozgrywki i Nurty – decyzje gracza mają ogromne znaczenie, a moralność Dziewiątego Świata jest niezwykle złożona. Nic nie jest „czarne” lub „białe”. Torment to wysoce niepowtarzalne doświadczenie na które składają się wszystkie dokonania gracza.
  • Świeże podejście do walki – planuj swoje działania na specjalnie przygotowanych mapach. Wykorzystuj w walce elementy środowiska, interakcję z otoczeniem,  innymi postaciami, skradaniem się i wieloma dodatkowymi czynnikami.

Na koniec wisienka – gra Torment: Tides of Numenera zostanie wydana w polskiej wersji językowej.