The Lion’s Song: Episode 1 – Premiera darmowego epizodu 7 lipca

Studio Mipumi Games ogłosiło dzisiaj datę premiery pierwszej części narracyjnej gry przygodowej The Lion’s Song. 7 lipca część Episode 1: Silence będzie dostępna bezpłatnie w serwisie Steam. Gracze będą również mogli złożyć przedpremierowe zamówienie na 3 najbliższe części, których premierę zaplanowano na 2016 r. W tym celu zostanie udostępniona przepustka sezonowa w cenie 9,99 EUR.

W części Episode 1: Silence gracze mają okazję uczestniczyć w życiu młodej i utalentowanej, austriackiej kompozytorki Wilmy, którą czeka przełomowy koncert. Kierowana pragnieniem odnalezienia źródła inspiracji, udaje się do górskiej samotni, aby tam komponować. Na miejscu przyjdzie jej zetknąć się z czymś nieoczekiwanym.

The Lion's Song to seria zamkniętych i niezależnych opowieści z gatunku Point and Click, połączonych wspólną narracją. Wybory dokonane przez graczy wpływają na rozwój wydarzeń. Mając za tło Austrię z początku XX w., każda z części prezentuje innego bohatera obdarzonego niezwykle twórczym umysłem. To tytuł, w którym gracze aktywnie biorą udział w opowieściach o osobistej walce o twórczą wenę, ludzkich relacjach i inspiracji.

Gra The Lion’s Song zostanie najpierw wydana w wersji na PC, a niedługo potem na urządzenia z systemami iOS i Android. Cena przepustki sezonowej wyniesie 9,99 EUR. Do nabycia będą również poszczególne części w cenie 3,99 EUR za odcinek.