Stasis – znamy szczegóły polskiego wydania!

Techland Wydawnictwo ogłosiło, że gra Stasis pojawi się na polskim rynku już 14 kwietnia tego roku. Ta klimatyczna i wielokrotnie nagradzana gra przygodowa z gatunku horror science fiction łączy w sobie przejmującą narrację z rozgrywką typu „point and click” w stylu retro.

Ta niezwykła, utrzymana w mrocznych klimatach gra przygodowa ukazana jest w rzucie izometrycznym. Akcja jest osadzona w dalekiej przyszłości. Gracz ma okazję wcielić się w postać Johna Marachecka, który budzi się z hibernacji w opuszczonym ośrodku badawczym, który prawdopodobnie umiejscowiony jest na statku kosmicznym. Okazuje się, że wokół nie ma żywej duszy. Bohater zaczyna eksplorować opuszczoną bazę w poszukiwaniu swojej rodziny.

2
John doprowadzony do granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej musi zmierzyć się z sekretami, które skrywa miejsce, w którym się znalazł. Korzysta z różnych przedmiotów, dopasowuje je do siebie, wchodzi w interakcje z komputerami i rozwiązuje zagadki w realistycznym środowisku gry. Musi dowiedzieć się, co takiego stało się w miejscu, w którym jest i jak może znaleźć drogę do swoich bliskich. Laboratorium skrywa wiele tajemnic i niebezpieczeństw.

Stasis utrzymana jest w chłodnych tonacjach, co potęguje uczucie osamotnienia głównego bohatera. Nie bez znaczenia pozostaje także muzyka, która buduje klimat otaczającej pustki i odizolowania. Tytuł będzie dostępny w kwietniu na platformę PC w cenie 39,90 zł.  

stasis_box3d