Spotify Polska wspiera Game Music Festival 2018

W oczekiwaniu na pierwszą edycję Game Music Festival we Wrocławiu, organizatorzy wspólnie ze Spotify Polska przygotowali wyjątkową festiwalową playlistę na platformie Spotify, która – mamy nadzieję – będzie Wam towarzyszyć codziennie, aż do rozpoczęcia samych koncertów. Organizatorzy festiwalu dołożyli wszelkich starań, by mimo rozpoznawalnych przez Was utworów znalazły się tam także kompozycje, o których być może wcześniej nie słyszeliście.

Playlista dostępna jest tutaj: https://open.spotify.com/user/gamemusic.pl/playlist/5Aib2aIu9n5NjuJRxMN3xf?si=cD82mSf7T1qWPVTov6F4dQ

Game Music Festival będzie unikatową na skalę światowa imprezą – muzyka z gier wreszcie doczekała się poważnego festiwalu. W trakcie dwóch dni 26 i 27 października na scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpi łącznie kilkuset muzyków. Po wejściówki zapraszamy na gmfest.com.

Festiwal otworzy koncert The Symphony of Heroes, który wykona 80-osobowa orkiestra NFM.

Dzieło składa się z trzech suit – każda prezentuje porywającą muzykę Paula Romero z jednej z części serii Heroes of Might and Magic. Suita pierwsza to muzyka z II części HoM&M. Na suitę drugą złożą się najpiękniejsze fragmenty ścieżki dźwiękowej z Heroes III. Trzecia, ostatnia suita zawierać będzie utwory, które można usłyszeć w IV części serii. Ubiegłoroczna premiera The Symphony of Heroes odniosła olbrzymi sukces, a bilety wyprzedały się na kilka tygodni przed wydarzeniem.

Wieczorowa gala 26 października będzie hołdem dla nietuzinkowej gry przygodowej Grim Fandango, która świętuje w tym roku swoje 20-lecie.

W ramach uroczystej gali The Jazz of Fandango w NFM zagoszczą jazzowe klimaty z najwyższej półki autorstwa Petera McConnella w wykonaniu rewelacyjnego Big Bandu Bartosza Pernala. Amerykańska wytwórnia Disneya oficjalnie weszła we współpracę z organizatorami festiwalu, a galę zaszczyci obecnością sam kompozytor muzyki z Grim Fandango.

Drugi dzień imprezy rozpocznie się od magicznych brzmień z gry Ori and the Blind Forest.

Rozbudowane dzieło The Symphony of the Forest wprowadzi widownię w świat wyrafinowanej muzyki autorstwa Garetha Cokera, który osobiście pojawi się we Wrocławiu. Będzie to światowa premiera tej ścieżki dźwiękowej wykonanej na żywo w tak bogatej formie.

Czwartym koncertem festiwalu będzie The Symphony of the Storm, monumentalne dzieło składające się z trzech suit.

Pierwsza – poświęcona w całości niezwykle popularnej serii Diablo, druga – prezentująca melodie z cyklu World of Warcraft oraz trzecia – zawierająca utwory znane z obu części StarCraft. Symfonię wykona pełna orkiestra oraz chór Narodowego Forum Muzyki; łącznie ponad 120 muzyków na scenie. Dzieło łączy muzykę z bardzo wielu produkcji, którą na przestrzeni lat tworzyło wielu kompozytorów. Do Wrocławia przyleci jeden z nich, Neal Acree, który weźmie udział w finałowym koncercie festiwalu.

źródło: informacje prasowe