Speed Brawl – recenzja

Speed Brawl to dwuwymiarowy beat’em up stworzony przez Double Stallion Games, a wydany przez Kongregate. Akcja gry odbywa się w dziewiętnastowiecznej Anglii, a dokładnie w alternatywnej wersji Londynu. Naszym głównym celem jest zabicie jak najwięcej przeciwników i zostanie najsilniejszym wojownikiem w nowym sporcie – Speed Brawl.

Fabuła stanowi raczej tylko tło do przyjemnej rozwałki jaką dostarcza nam gra.

Tytuł zapewnia nam ponad 50 zawodów, w których nie tylko możemy przedzierać się naszymi zawodnikami przez falę wrogów, ale również zmierzymy się z wyzwaniami zręcznościowymi na czas.

Najważniejszy aspekt –  walka, została zrobiona po mistrzowsku.

Na pierwszy rzut oka wydaje się uboga i niezbyt skomplikowana, ale jeśli dobrze wykorzystamy otoczenie to będziemy mogli przeprowadzać wiele niesamowitych kombosów. Dodatkowo łącząc to z zamianą bohaterów, na ekranie będą dziać się naprawdę niesamowite akcje.

Grę standardowo zaczynamy z klatki. Bo czemu by nie.

Wraz z postępem w kampanii zdobywać będziemy coraz to wyższe poziomy, za które możemy odblokowywać coraz to nowsze umiejętności dla naszych Brawler’ów.

Oprócz poziomów zdobędziemy dodatkowo nowy ekwipunek oraz pieniądze, dzięki którym zakupić będziemy mogli jeszcze lepszy sprzęt. Nie ma on wartości jedynie kosmetycznej. Definiuje on także w dużym stopniu naszą siłę poprzez zwiększanie obrony i ataku. Ubierać na siebie możemy przeróżne buciki, rękawiczki oraz przedmioty specjalne.

W Speed Brawl można grać w pojedynkę, bądź w kooperacji lokalnej lub sieciowej.

Grę przechodzić możemy  6 odmiennymi zawodnikami. Zalecam jednak zdecydowanie i przyzwyczajenie się do jednej pary bohaterów. Ekwipunek sporo kosztuję, więc albo będziesz musiał grindować monety, albo nie poradzisz sobie w dalszych etapach rozgrywki.

Dobrze jest czasem komuś przywalić z beczki!

Teraz chciałbym powiedzieć kilka słów o najlepszej rzeczy w Speed Brawl, która powoduje, że ma się ochotę zagrać jeszcze jedną rundkę. Mianowicie mowa o fenomenalnej ścieżce audiowizualnej. Uważam, że  niesamowicie pasuję do  otoczki całej produkcji. Jest ona połączeniem rocka z techno, przez co idealnie pasuje do retro klimatów gry.

Grafika też stoi na wysokim poziomie.

Wszystko zostało osadzone w kreskówkowej otoczce, więc nie ma tutaj mowy o starzeniu się oprawy wizualnej w przyszłości.

Podsumowując, Speed Brawl to typowy przedstawiciel gatunku beat’em up z przyjemną dla oka kreskówkową grafiką, płynną i efektowną walką oraz idealnie dobraną ścieżką dźwiękową. Jeśli lubisz tego typu gry to ten tytuł na pewno cię nie zawiedzie, natomiast jeżeli nigdy nie miałeś z tym gatunkiem styczności to warto dać grze szansę, ponieważ być może jest to coś dla ciebie.