Shawn James, twórca soundtracku z trailera The Last of Us 2 koncertuje w Polsce

Shawn James jest twórcą genialnej, ujmującej muzyki, którą można usłyszeć w pierwszym trailerze The Last of Us 2. W najbliższych dniach przyjeżdża do Polski, by zagrać dla fanów w trzech różnych miastach.

Współpraca Shawna Jamesa z Naughty Dog owiana jest delikatną mgłą tajemnicy. Zapytany o kulisy współpracy ze studiem, odpowiedział w wątku na Reddicie, że to deweloperzy skontaktowali się z nim i zaproponowali nabycie praw do napisanego już wcześniej utworu „Through the valley” oraz jego adaptacji na potrzeby jednej z gier. Wówczas Shawn nie wiedział jeszcze, że chodzi o kontynuację jednego z jego ulubionych tytułów – The Last Of Us.

Shawn jest wielkim fanem The Last Of Us i określa grę jako niezwykle inspirującą dla jego twórczości. W trakcie powstawania utworu „Through The Valley”, jej pierwsza część była jeszcze przed premierą. Sam był jednak, jak przyznaje, zaskoczony tym, jak bardzo jego muzyka jest dopasowana do charakteru gry i jej bohaterów.

The Last Of Us 2 jest gamingowym debiutem twórcy. Bycie zauważonym przez Naughty Dog otworzyło mu drzwi do kariery, a wiadomość o tym, że wybrano jego utwór na wiodący, trailerowy numer do kontynuacji kultowej gry sprawiła, że zaczął otrzymywać propozycje nagrań na potrzeby innych tytułów. Utwór „Through the valley” został numerem 1 na liście TOP50 global viral Spotify i nabił ponad 3 mln wyświetleń w dwa dni.

W Polsce Shawn pojawi się na 3 koncertach:

Shawn na swoich solowych koncertach prezentuje prawdziwe amerykańskie „one man show” – jeden człowiek i jego niesamowity głos w akompaniamencie gitary, bębna i tamburynu. Wyobraźcie sobie ganek gdzieś na odludziu, banjo i butelkę dobrej whiskey – to jest właśnie kwintesencja muzyki Shawna Jamesa.