Serial Cleaner – nowa gra od polskiego iFun4all

Serial Cleaner to szybka gra akcji z elementami skradanki i intrygującą linią fabularną, charakteryzująca się wyjątkowym, oryginalnym klimatem i konwencją estetyczną, nawiązującą do amerykańskiej estetyki lat 70. minionego wieku. W grze Serial Cleaner wcielamy się w mężczyznę, którego zadaniem jest posprzątać po seryjnych mordercach, a więc usunąć ślady krwi, pozbyć się ciał, narzędzi zbrodni i innych kompromitujących dowodów.

Szybkie podejmowanie decyzji, dobre rozpoznanie terenu oraz nauczenie się zachowań policjantów i innych przeciwników to kluczowe czynniki, które pozwolą graczowi osiągnąć sukces w Serial Cleanerze. Jeśli główny bohater zostanie złapany i poddany przesłuchaniu, odbije się to negatywnie na karierze protagonisty, a warto dodać, że każde miejsce zbrodni wręcz roi się od wścibskich policjantów i ciekawskich świadków. Gra używa technologii Real-World Data, dzięki której pora dnia w miejscu, w którym znajduje się gracz, znajduje odzwierciedlenie w samej grze.

Twórcy gry przygotowali nowy trailer, zaprezentowany na PAX West 2016.

Serial Cleaner proponuje humorystyczne i lekko makabryczne podejście do rozgrywki, nie traktując pracy „seryjnego sprzątacza” zbyt poważnie. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na postać głównego bohatera – mężczyzna po 30-ce, który reprezentuje ikoniczny archetyp stylowego faceta lat 70. Charakterystyczne, starannie wypielęgnowane wąsy, wielkie okulary przeciwsłoneczne oraz obcisłe spodnie to jego znaki rozpoznawcze.

Główne cechy gry:
– wyjątkowa oprawa graficzna, inspirowana estetyką lat 70. XX wieku
– technologia Real-World Data, dzięki której w grze jest ta sama pora dnia, co w miejscu, w którym przebywa gracz
– kolejne poziomy gry inspirowane autentycznymi scenami zbrodni, które miały miejsce w latach 70. w USA
– humor i klimat rozgrywki inspirowany takimi dziełami jak „Fargo” czy „Pulp Fiction”
– level design, zachęcający graczy do eksperymentowania oraz eksplorowania poziomów i nagradzający ich za takie podejście.

Więcej informacji o grze Serial Cleaner – wkrótce!