Saviors of Uldum – nowy dodatek do Hearthstone zapowiedziany

Właśnie zostało zapowiedziane rozszerzenie do Hearthstone’a. Dodatek, zgodnie z przewidywaniami trafi do rąk graczy w połowie wakacji i obfitować będzie w ponad 130 nowych kart.

6 sierpnia, do gry wraz z premierą rozszerzenia trafi nowe słowo kluczowe – reborn. Stronnicy obdarzeni tą mechaniką, po pierwszym zgonie będą się odradzać z jednym punktem życia, aby raz jeszcze zasiać strach w szeregach przeciwnika.

Dodatkowo, 5 klas – szaman, wojownik, łotr, czarnoksiężnik i kapłan – otrzyma specjalne zaklęcia – plagi. Plaga będzie oddziaływać na każdego stronnika na planszy, także musicie być bardzo uważni podczas zagrywania takiej karty!

Do gry wróci także mechanika questów. Oto dwa nowe zadania, jakie na razie zostały ujawnione:

Zmiany zajdą także na arenie.

W dniu wyjścia dodatku, grać będzie można następującymi zestawami: podstawowym, klasycznym, Liga Odkrywców, Wyprawa do Un’Goro, Koboldy i Katakumby oraz Rozróba Rastakana.

W preorderze zamówić będzie można dwa różne zestawy pakietów kart. W zestawie za 50 euro znajdziecie 50 pakietów kart, okolicznościowy rewers i losową, złotą kartę legendarną. W zestawie za 80 euro natomiast znajdować się będzie dodatkowo nowy bohater dla druida – Elise Starseeker, oraz 30 pakietów więcej niż w preorderze standardowym.

Poniżej załączam resztę zapowiedzianych dziś kart oraz trailer, abyście mogli się z nimi zapoznać.