Rainbow Six Siege – operacja „White Noise” oraz plany na rok 2018

Podczas wczorajszych rozgrywek Pro League w Sao Paulo Ubisoft udostępnił graczom zwiastun prezentujący umiejętności nadchodzących do gry operatorów z operacji „White Noise”. Do Zespołu Tęczy dołączy dwóch nowych operatorów koreańskiego Batalionu Specjalnego 707, oraz operatorka polskiego GROMu.

Operator defensywny – Vigil – posiadać będzie umiejętność tymczasowego stawania się niewidzialnym dla dronów drużyny atakującej. Umiejętność ta będzie działała na takiej samej zasadzie jak cichy chód znanej już w grze Caveiry – niewidzialność dla dronów nie będzie mogła być używana przez cały mecz, a tylko przez ograniczony czas, po którym ponownie będzie się musiała naładować. Operator ten nastawiony będzie na agresywny styl gry dzięki swoim statystykom – 3 punktom szybkości i 1 punktowi pancerza.

Do atakujących dołączą dwie operatorki. Koreanka o pseudonimie Dokkaebi posiadająca 2 punkty szybkości i pancerza, której umiejętnością specjalną będzie tablet, dzięki któremu dwa razy podczas meczu będzie ona w stanie przeszkodzić drużynie przeciwnej… Dzwoniąc na ich telefony. Podczas tej czynności telefony przeciwników będą wydawały głośny dźwięk wibracji, co pomoże w zlokalizowaniu ich graczom grającym ze słuchawkami. Aby wyłączyć ten efekt nasi oponenci będą musieli poświęcić kilka sekund na wyjęcie i wyłączenie telefonu – przez ten czas nie będą oni mogli strzelać, tworząc atakującym okazję do łatwego zabicia ich. Dodatkowo Dokkaebi może podnieść telefon martwego przeciwnika, uzyskując dzięki temu dla całej swojej drużyny dostęp do kamer umieszczonych w całym obiekcie – także tych ustawionych przez Valkyrie.

Polska operatorka ofensywna – Zofia – wyposażona została w specjalną wyrzutnie dwóch typów granatów – niszczących, oraz ogłuszających. Granaty niszczące pozwolą błyskawicznie przebić się przez nieumocnione ściany, natomiast granaty ogłuszające działają identycznie jak miny którymi dysponuje jej siostra Ela – spowalniają one prędkość obrotu operatorów znajdujących się w polu rażenia. Zarówno Zofia jak i Ela posiadają specjalną umiejętność, dzięki której granaty ogłuszające działają na nie 50% słabiej, co przekłada się na mniejszy czas działania efektu ogłuszenia. Dodatkowo nowa operatorka GROMu będzie mogła raz na rundę podnieść się po tym, jak zostanie powalona, bez pomocy swoich sojuszników. Zofia będzie posiadać 2 punkty szybkości i 2 punkty pancerza.

Do gry dodana zostanie nowa mapa – N Seoul Tower, inspirowana prawdziwą budowlą znajdującą się w stolicy Korei Południowej.

Oprócz nowości związanych bezpośrednio z operacją White Noise Ubisoft zapowiedział także plany dotyczące trzeciej przepustki sezonowej planowanej na rok 2018. Tutaj również czekają graczy pewne zmiany.

Jak widać do gry zostanie dodanych 8 nowych operatorów, tym razem jednak nie będą oni pochodzili z czterech jednostek specjalnych, lecz aż sześciu. Prawdopodobnie operatorzy z Rosji, Francji, USA oraz Wielkiej Brytanii wejdą w skład istniejących już w grze jednostek GIGNu, Specnazu, FBI oraz SASu. Dodatkowo Ubisoft zapowiedział porzucenie dotychczasowego tempa dodawania 4 map w ramach operacji sezonowych – w nowym roku będą tylko 2 nowe mapy. Prawdziwą nowością wydaje się być natomiast zapowiedziana na pierwszy kwartał 2018 roku Operacja Outbreak. Deweloperzy nie przybliżyli nam jeszcze dokładnie jej szczegółów, wiemy jedynie, że operacja ta będzie związana z tematyką zagrożenia biologicznego, oraz że w trakcie jej trwania gracze będą mogli zdobyć specjalnie przygotowane na tę okazję przedmioty.