Pora na piłkarskie emocje! – premiera Turbo Soccer VR

Po udanej premierze Turbo Soccer na urządzeniach mobilnych, studio Dodo4Story Games jest gotowe, żeby powalczyć o serca i umysły wszystkich fanów wirtualnej rzeczywistości. Na rynek trafił Turbo Soccer VR, którego ambasadorem jest Kamil Grosicki, czołowy piłkarz reprezentacji Polski, rozpoczynającej właśnie zmagania na piłkarskim mundialu.

Wciel się w Kamila Grosickiego jeszcze zanim wybiegnie na rosyjską murawę! Załóż gogle VR i poczuj się jak zawodowy piłkarz, strzelając gole lub broniąc swoją drużynę przed utratą bramki. Wkrocz na wirtualne boisko i wykończ akcję w widowiskowy sposób, egzekwuj rzuty wolne i karne, dogrywaj piłkę z zegarmistrzowską precyzją!

Po założeniu gogli VR gracze przenoszą się na wirtualne boisko, które mogą oglądać z perspektywy pierwszoosobowej. W zależności od wybranego trybu gry mogą zdobywać bramki, podawać piłkę albo jako bramkarz uratować swoją drużynę od straty gola. Dzięki specjalnym czujnikom umieszczonym na rękach i stopach gracza, gra wykrywa jego ruch i przenosi go do wirtualnej rzeczywistości.

Turbo Soccer VR wykorzystuje HTC Vive, zestaw VR z goglami i bezprzewodowymi kontrolerami na rękach i stopach. Dzięki czujnikowi ruchu, żyroskopowi i dwóm sensorom laserowym, użytkownicy mogą kopać piłkę z niezwykłą precyzją, odbijać strzały jako bramkarz oraz rozglądać się dowolnie po cyfrowym boisku.

Turbo Soccer VR zadebiutował na platformie Steam w cenie 24,99 euro. Turbo Soccer dostępny jest również w darmowej wersji mobilnej dostępnej na systemach Android oraz iOS.

źródło: informacje prasowe