Polskie studio Punch Punk Games nawiązuje współpracę z kultowym amerykańskim twórcą komiksów

Polskie niezależne studio Punch Punk Games nie próżnuje. Po sukcesie zachwycającej artystycznie gry przygodowej „Apocalipsis”, zespół pracuje nad dwoma kolejnymi, doskonale zapowiadającymi się tytułami. Pierwszym z nich jest ujawniony w zeszłym roku projekt „This Is the Zodiac Speaking” – opowiadający historię jednego z najsłynniejszych amerykańskich morderców.

Nadszedł czas na ujawnienie drugiej gry, która z pewnością zachwyci fanów komiksu na całym świecie.

„Moonshine” to ukazująca się nakładem Image Comics opowieść autorstwa legendarnego duetu Brian Azzarello i Eduardo Risso, która doczeka się growej adaptacji przygotowanej przez Punch Punk Games. Nowela obrazkowa opowiada o czasach prohibicji, nielegalnym handlu alkoholem i uwikłanych w całą operację organizacjach przestępczych. W tle przyziemnej, gangsterskiej akcji nie mogło jednak zabraknąć wątków paranormalnych w formie nadprzyrodzonej klątwy, która objawia się w blasku księżyca.

Polscy czytelnicy również mogą cieszyć się tą historią, która od 2018 roku wydawana jest przez Mucha Comics pod nazwą „Księżycówka”.

Komiks to dynamiczna i trzymająca w napięciu historia, która według deweloperów najlepiej sprawdzi się w konwencji gry Action Adventure. Dzieło opowie odrębną historię, w którą uwikłani zostaną bohaterowie oryginału, a scenariusz powstaje już w ścisłej współpracy z Brianem Azzarello. Fani gier i komiksów będą mogli zobaczyć pierwsze efekty tej nietuzinkowej współpracy już w IV kwartale 2019 roku.

źródło: informacje prasowe