Polski Chernobylite uzbierał na Kickstarterze już ponad 150% oczekiwanej kwoty

Chernobylite to pierwszoosobowy survival horror, który opowiada historię fizyka powracającego na miejsce katastrofy elektrowni, aby wyjaśnić zagadkę zaginięcia swojej ukochanej. Szybko jednak okazuje się, że obecni na terenie elektrowni żołnierze nie są największym zagrożeniem czekającym na gracza. Wybuch, który miał miejsce 26 kwietnia 1986 roku o godzinie 1:23 spowodował nieoczekiwane zmiany w genomie okolicznej przyrody i zmienił życie ponad 350 tysięcy osób.

Tak w skrócie można opisać Chernobylite.

Za produkcję odpowiada polskie studio The Farm 51 mające w swoim dorobku gry Get Even oraz World War 3. Premiera we wczesnym dostępie na Steam planowana jest na końcówkę 2019 roku. Dodatkowo, przez jeszcze 9 dni możecie wesprzeć projekt na Kickstarterze. Początkowo uzbierana kwota 100 tysięcy dolarów została już dawno przekroczona, a w chwili obecnej wynosi ponad 150 tysięcy. Poniżej wrzuciłem cele, jakie chcą twórcy zrealizować, jeśli uzbierają większą kwotę.

Projekt jednak już teraz wygląda bardzo ciekawie.

Kluczem do przeżycia w Zonie będzie dokładne rozplanowanie każdej ekspedycji, a sama rozgrywka ma być nieliniową przygodą, w której będzie wymagane bycie czujnym przez cały czas. Gracz ma otrzymywać możliwość interakcji z innymi osobami obecnymi w strefie, które jednak nie zawsze będą do niego przyjaźnie nastawione. Wojskowe patrole w każdej chwili mogą znaleźć kryjówkę gracza, jeśli ten będzie nieuważny, zapasy przy nieprecyzyjnym planowaniu mogą się skończyć, a spokojna ekspedycja może zamienić się w walkę o życie. The Farm 51 jako nadrzędny cel w swojej produkcji ma zamiar stawiać na poczucie zagrożenia przez całą rozgrywkę. Do tego wszystkiego należy jeszcze dodać nadprzyrodzone zagrożenie spowodowane wybuchem jądrowym.

Deweloperzy starają się jak najrealniej odwzorować Strefę Wykluczenia. Osoby, które miały już okazję zagrać w zamkniętą alfę były zachwycone panującym w grze klimatem. Poniżej nagranie pokazujące ile wysiłku twórcy wkładają w jak najrealniejsze oddanie klimatu Czarnobyla.

Jeśli zainteresowałem Was tym wpisem to na oficjalnym profilu gry na Kickstarterze znajdziecie więcej szczegółów, m.in. kolejne filmy deweloperów. Osobiście trzymam mocno kciuki za The Farm 51.