Przekonaj się, jak mogłaby wyglądać gra stworzona przez samego Jigsawa – „Play With Me” debiutuje na Steam

W tajemniczych okolicznościach ginie znany dziennikarz śledczy Robert Hawk wraz ze swoją żoną Sarą. Policja znajduje tylko wrak ich rozbitego w wypadku samochodu. Według podejrzeń śledczych z zaginięciem może mieć coś wspólnego człowiek zwany „Illuzją” – seryjny morderca, o którym Hawk pisał od dłuższego czasu artykuły śledcze. Podobno wraz ze znajomym prywatnym detektywem Patrickiem Clarkiem był bliski odkrycia jego tożsamości. Teraz jednak w wyniku wypadku Hawk sam dostaje się w ręce „Illuzji” i żeby przeżyć musi pokonać przygotowany przez niego labirynt zagadek.

Tak prezentuje się fabuła Play With Me, przygodowej gry w stylu Escape the Room, luźno inspirowanej serią filmów pt. Piła. Stworzona przez studio AIREM, a wydana przez IQ Publishing dziś debiutuje na Steam.

Gra pozwoli wykorzystywać realnie otaczające Cię przedmioty. I tak, będziemy mogli dmuchnąć w mikrofon, aby zgasić umieszczoną w grze świeczkę, lub skorzystać z lusterka aby odczytać umieszczony w grze szyfr. Twórcy obiecują, że to zaledwie wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o niestandardowe mechanizmy rozgrywki i oryginalne pomysły, z którymi spotkacie się w grze. Również dzięki losowym elementom rozgrywki takim jak niektóre łamigłówki, położenie przedmiotów czy nawet dialogi, każda rozgrywka ma być inna.

Recenzję Play With Me będziecie mogli przeczytać już wkrótce!

źródło: informacje prasowe