Plague INC: Evolved zadebiutował w Playstation Store

Po niewątpliwym sukcesie na konsoli Microsoftu (ponad 30 tysięcy graczy na XBOXONE) i bardzo dobrych opiniach krytyków Plague INC: Evolved nareszcie doczekało się swojej wersji na Playstation 4!

Plague Inc: Evolve jest grą strategiczną, w której możemy wcielić się w rolę śmiercionośnej infekcji siejącej spustoszenie, strach i panikę na Ziemi. Gracz ma możliwość wyboru spośród kilku odmian wirusów i bakterii, przy czym każda z wariacji mikroorganizmów ma inne właściwości początkowe. Naszym celem jest zarażenie świata i zagłada ludzkości. Jako złośliwy organizm mamy pełną możliwość wyboru ewolucji i ulepszeń, które zmieniają naszą charakterystykę, sposoby zarażania, inkubacji czy efekty choroby.

W grze znajdziemy między innymi:

  • 10 różnych typów chorób – opanuj każdy patogen: od bakterii po broń biologiczną, kontrolę umysłu i zombie. Zakończ historię ludzkości, pamiętając o różnym podchodzeniu do poszczególnych chorób.
  • 20 różnych scenariuszy i strategii – jak sobie poradzisz z nowym szczepem świńskiej grypy? Jak zainfekować świat w epoce lodowcowej?
  • Hiperrealizm – działaj w realnym świecie. Zaawansowana SI oraz użycie prawdziwych danych i wydarzeń czynią z Plague Inc: Evolved bardzo realistyczną symulacja rozwoju niszczącego ludzkość patogenu.
  • I wiele innych – rekordy szybkości, megabrutalny poziom trudności i modyfikacje genetyczne oraz możliwość tworzenia własnych chorób przez społeczność

Twórcy gry, NDEMIC Creations przygotowali również premierowy zwiastun gry, którą możemy zakupić za 63zł w Playstation Store:

[youtube https://youtu.be/03qjKwbWLT4]