Poznań Game Arena, czyli jedna z największych imprez branży growej w Polsce, rozpoczyna się już w najbliższy piątek. Tegoroczna edycja ma być rekordowa nie tylko pod względem frekwencji, lecz również ilości atrakcji.

Tradycją na PGA jest obecność czołowych firm z branży. W tegorocznej edycji wezmą udział tacy giganci jak Microsoft, Nintendo, Asus. LG czy CDP. Lecz PGA to nie tylko wielcy. Swoje miejsce zdobyli również producenci gier Indie, wśród których warto wspomnieć o 11 bit studios czy Klabater. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza Klabater, czyli polski wydawca gier niezależnych, mocno wspierany przez CDP. Na PGA zaprezentują takie tytuły jak Regalia: Of Men and Monarchs oraz We. The Revolution. Z niecierpliwością czekamy zwłaszcza na ostatni z tytułów, który rozgrywa się w czasach rewolucji francuskiej. Oj, będzie się działo!

Choć PGA rozpocznie się dopiero za kilka dni, to już dziś możemy przewidywać, jakie wydarzenie skradnie serca znacznej części widowni. Mowa tu oczywiście o pierwszej w Polsce, publicznej, prezentacji Xboxa One X. Targi to nie tylko najnowszy sprzęt. Pomyślano również o miłośnikach konsol sprzed lat. Specjalna strefa retro pozwoli przenieść się w czasie i zasiąść przed takimi konsolami jak Amiga, Atari czy Commodore.

Naturalnie to nie wszystkie atrakcje, które przygotowali organizatorzy! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź oficjalną stronę internetową PGA, gdzie znajduje się szczegółowy plan wydarzeń.

KONKURS!

Również i my przygotowaliśmy dla was niespodziankę! Z okazji zbliżającego się wydarzenia zorganizowaliśmy konkurs w którym do wygrania mamy dwie jednorazowe wejściówki na teren PGA, do wykorzystania w sobotę lub niedzielę.

Zasady są proste – napisz, które stoisko chciałbyś odwiedzić. Weźmiemy pod uwagę wszystkie komentarze zamieszczone zarówno na stronie, jak i na naszym facebookowym profilu do dnia 4.10.2017 do godziny 20.00! Wybierzemy dwie odpowiedzi, a zwycięzcy otrzymają bilety w dowolnym dniu w Poznaniu. Pamiętajcie, zamieszczenie komentarza na FB i naszej stronie to podwójna szansa na wygraną :)! Powodzenia!

 

 • Kostek

  Przeglądając listę wystawców postanowiłem w pierwszej kolejności zajrzeć na stoisko Nintendo. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, ich najnowsze dziecko – Nintendo Switch. Konsola ta chodzi za mną już od długiego czasu, a niekonwencjonalne podejście firmy, która stawia przede wszystkim na gry i innowacje w swoich produktach, a nie suchą specyfikację, (tak jak konkurencyjne marki) tylko zwiększa apetyt na jej zakup. Stoisko Nintendo będzie idealnym miejscem, żeby Switcha w pełni wypróbować.

  • Adrian Wesołowski

   Hej! Odezwij się na info@vg24.pl żebysmy mogli ustalić odbiór biletów 🙂

 • Mateusz Mateuszyński

  Najbardziej na PGA 2017 chciałbym odwiedzić stanowisko MSI, ponieważ marzy mi się zdobycie najwyższej klasy sprzętu komputerowego, który mógł by mi rozwinąć skrzydła w gamingu. Narazie nie mogę cieszyć się pełnią wrażeń gdyż posiadam maca co nie daje mi możliwości grania w gry😑😂. Lecz mam nadzieję, że po wizycie na PGA na stanowisku MSI diametralnie się to zmieni. Oprócz tego będę miał szansę wziąść udział w niesamowitych konkursach m.in. w cs-go czy Player unknown’s battleground i zapewnię spotkaniu z moim idolek Rojem, który zapewnię pojawi się na stanowisku czerwonego smoka. Serdecznej pozdrowienia, liczę na wygrną ponieważ zapewni mi to podwójne wrażenia na PGA w tym roku, pozdrawiam.