[PC] Mimpi Dreams – sny naszych najlepszych przyjaciół.

Mimpi Dreams to historia małego słodkiego pieska, mieszkającego w beżowej budzie z czerwonym daszkiem. Mimpi, bo tak nazywa się piesek, bardzo martwi się o swoich przyjaciół. Gra przedstawia sny naszego psiego bohatera, w których ratuje on bliskie mu stworzenia.

Technicznie
Twór studia Silicon Jelly jest kontynuacją gry Mimpi, wydaną na wiele platform: iOS, Android’a, Windows Phone, oraz Steam. Mimpi Dreams to gra bardzo lekka, zajmuje jedynie 155 MB pamięci i z racji dostępności na smartfonach, wymagania sprzętowe są niskie.
mimpi wymagania
Gameplay
Rozgrywka w Mimpi Dreams jest niezmiernie przyjemna. To typowa platformówka, z prostymi elementami logicznymi i łamigłówkami. Raz na jakiś czas trzeba przesunąć coś, żeby dostać się na wyższą półkę, dać napotkanej postaci jakiś przedmiot, aby ta pomogła nam przejść dalej. Mimpi na swojej drodze na pewno nie może się nudzić. Główny bohater nie może w grze zginąć. W przypadku “śmierci”, pojawia się kilka kroków wcześniej, ale nie traci odkrytych kostek, znajdziek dostępnych w grze. Do samego sterowania naszym czworonożnym bohaterem używamy trzech klawiszy, WSAD’u. Myszka potrzebna nam jest do interakcji z otoczeniem, np przesuwania przedmiotów, lub elementów martwej natury, korzystania z przełączników, czy podłączania kabli. Dowodzenie poczynaniami pieska jest ekstremalnie proste, ale za to intuicyjne i przystępne, nawet dla najmłodszego odbiorcy. Silicon Jelly bardzo dużą wagę przyłożyło do oprawy wizualnej 2D. Sam charakter grafiki sprawia, że gra się w tę produkcje wyjątkowo lekko. Wszystko jest bardzo bajeczne i rysunkowe, tekstury najwyższej jakości, a animacje zrobione porządnie. Najbardziej podobały mi się drobne easter eggi, jak np gogle Sam’a Fischer’a. gogle mimpi elec mimpi
Podsumowanie 
Mimpi to bardzo dobra platformówka, w którą gra się łatwo i przyjemnie. Odnaleźć się w niej będzie mógł dorosły drwal jak i mała dziewczynka. Szukając w pamięci podobnych casualowych gier, nie potrafię odnaleźć lepszej, z którą miałem kontakt. Szkoda, że Mimpi Dreams dostarcza rozrywki na tak krótko (1,5h), ale twórcy po przejściu gry obiecują dodawanie kolejnych poziomów z biegiem czasu. Jeżeli lubisz proste gry, musisz zagrać!!