Overcooked – recenzja (PS4)

Jakiś czas temu dostałam w swoje ręce Overcooked – kulinarną grę akcji, dostępną na PS4, XO i PC. Kiedy tylko sprawdziłam dokładnie co to za gra, ucieszyłam się na myśl, że będzie to kolejna produkcja „kanapowa”. Czy spełniła ona moje oczekiwania? Czy moim znajomym podobało się granie w nią?

overcooked-1

Zaczynając grę znajdujemy się w świecie, który ogarnął chaos. Podczas pierwszej cutscenki rozmawiamy z Cebulą w koronie (nie wiem, co za śmieszek wpadł na ten pomysł). Chwilę później, zza budynków wychodzi rozzłoszczony Potwór Spaghetti. W celu uspokojenia go musimy mu gotować i nakarmić. Wtedy pierwszy raz zyskujemy kontrolę nad naszym bohaterem. Gra z góry narzucone ma niepowodzenie w misji.

overcooked-lod

Następnie przenosimy się w czasie z pomocą Cebuli i ukazuje się plansza z dostępnymi poziomami. Przechodząc kolejne, odkrywamy nowe światy. Każdy świat ma coś nowego do zaoferowania, np. robienie burgerów czy smażenie ryb. Z poziomu na poziom robi się coraz trudniej. Czasami jesteśmy zmuszeni gotować na statku, na którym blaty jeżdżą po całym pokładzie. Innym razem znajdujemy się na kawałku lodu pośrodku oceanu. Z pewnością grając w Overcooked nie doświadczycie monotonii i nudy.

overcooked-mapa

Pomimo tego, że jest to gra kanapowa możemy grać w pojedynkę. Jednak kiedy mamy w domu chętnych do grania, ten tytuł z pewnością zadowoli każdego. Zarówno kogoś, kto nie przepada za tego typu rozrywką jak i starego gracza. Do wyboru mamy tryb kooperacji oraz rywalizację. Jednocześnie mogą grać 4 osoby, co daje niezły wynik i dobrą zabawę.

Jeżeli zastanawiacie się nad jakąś grą kanapową szczerze polecam Overcooked. Sterowanie nie jest skomplikowanie, dzięki czemu nie zniechęca, a niektóre poziomy zmuszają nas do pełnego skupienia i zaangażowania.
Jeśli chodzi o aspekt graficzny nie ma co się nad nim za bardzo rozwodzić. Gra nie jest ani brzydka ani ładna. Poza tym, nie jest to gra, w której grafika stanowi ważną część.

Grywalność za to jest na wysokim poziomie. Grając w Overcooked bardzo prawdopodobne jest, że stracicie poczucie czasu.
Pod względem stosunku ceny do jakości, gra zasługuje na mocne 8/10. Grę możecie zdobyć już za 67zł (PS4).