Nintendo E3 2018 – podsumowanie konferencji

Zgodnie z tradycją, największe święto graczy zamyka jak zwykle Nintendo. Firma miała już w swojej karierze kilka nietypowych pomysłów na poprowadzenie konferencji – od pokazu poświęconego wyłącznie jednej grze, jak to miało miejsce niedawno, kiedy gigant z Japonii zabrał ze sobą na targi jedynie grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild, aż po bardzo dziwną prezentację Wii Music. W tym roku obyło się na szczęście bez wpadek.

Pokaz rozpoczął trailer nadchodzącej gry na konsolę Nintendo Switch – Daemon x Machina.

Następnie, firma z Kyoto zaprezentowała nam nadchodzący dodatek do Xenoblade: Chronicles 2 – Torna: The Golden Country. Dodatek dostępny będzie we wrześniu dla każdego posiadacza przepustki sezonowej. Rozszerzenie będzie można również nabyć oddzielnie.

Konferencja nie zwalniała tempa. Podczas gdy Sony ledwo zdążyłoby zakończyć koncert na banjo, Reggie, szef amerykańskiego oddziału Nintendo przypomniał nam o nadchodzących, pobocznych odsłonach serii Pokemon – lets Go Pikatchu, oraz lets Go Eevee, które trafią do sprzedaży wraz ze specjalnym kontrolerem o kształcie Pokeballa.

Następnie, graczom zaprezentowany został trailer nowego Mario Party na Switcha. Tym razem, zamiast numeru w tytule, gra będzie nosiła tytuł Super Mario Party.

https://www.youtube.com/watch?v=oAuNwjd4O-4

Kolejna część serii Fire Emblem o podtytule Three Houses będzie miała premierę wiosną 2019!

Ktoś zamawiał Fortnite na Switcha? Gra jest już dostępna do ściągnięcia za darmo w eShopie.

https://www.youtube.com/watch?v=SbysmKY3558

Na platformę Japończyków zmierzają kolejne gry niezależne – Overcoocked 2 (data premiery – 7 sierpnia 2018), Killer QueenBlack,oraz Hollow Knight, które jest dostępne do zakupu już dziś.

Octopath Traveller, nadchodząca wyłącznie na Switcha gra jRPG od Square Enix otrzymała demo dostępne do pobrania za darmo dla każdego posiadacza konsoli. Premiera gry przewidziana jest na 13 lipca 2018!

Następnie, Nintendo poświęciło nieco czasu nadchodzącej części Super Smash Bros. Zajawka skupiała się głównie na wojownikach, jakimi walczyć będziemy w grze – co tu dużo mówić, szykuje się prawdziwa gratka dla fanów Nintendo. W Super Smash Bros: Ultimate wystąpi każda postać, która kiedykolwiek gościła na arenach Smashów, włącznie z takimi występami gościnnymi jak Solid Snake, Sonic, czy Pac-Man. Niektóre postaci otrzymają nowe skórki, lub umiejętności – dla przykładu – Mario będzie posługiwać się Cappym z Super Mario Odyssey, zaś Link otrzyma arsenał znany graczom Breath of the Wild. Poza starymi bohaterami, do gry dołączą także nowe postaci, m.in z serii Splatoon. Do gry trafią także nowe areny, m.in z nowej części Zeldy. Każda z aren będzie miała 2 formy – omega, oraz battlefield. Z grą kompatybilne będą wszystkie figurki Amiibo, oraz – tak jak w przypadku poprzedniej części na Wii U – Smash Brosy obsługiwać będą kontrolery do Gamecuba. Gra będzie miała premierę 7 grudnia bieżącego roku.