Nadchodzi rok smoka w Hearthstone!

Jak co roku, pod koniec marca w Hearthstonie wybija nowy rok, przynosząc nową metę w standardowym formacie oraz zmiany w balansie gry. Dzisiaj zapowiedziano rozkładówkę nadchodzących zmian w karciance Blizzarda – i jest ich bardzo dużo.

Duże zmiany w balansie gry.

Po raz pierwszy w historii Hearhstone’a, do dziczy wypadają karty spoza standardowego zestawu oraz spoza zestawów rotujących w tym roku planowo. Będą to wszystkie karty korzystające z mechaniki budowania parzystych/nieparzystych decków, czyli Gloom Stag, Black Cat, Glitter Moth, Murkspark Eel i co najważniejsze – Baku the Mooneater oraz Genn Greymane. Oprócz tego pożegnamy także 3 karty klasyczne: Naturalize, Doomguard, oraz Divine Favor.

Do gry trafi także lepiej przygotowany deck builder, pomagający graczom stworzyć najlepszą możliwie talię z kart znajdujących się w ich kolekcji. Po nadchodzącej aktualizacji będzie można także ustawić sobie losowy cardback, zmieniający swój wygląd co grę, wybierając spośród wszystkich posiadanych przez nas wzorów.

Najważniejsza jest jednak nowa przygoda.

Blizzard zapowiedział także nową, płatną przygodę. Jej cena ma być zbliżona do ceny starych przygód, które kosztowały 20 dolarów. Bardzo ciekawie zapowiada się jedna z nagród zapowiedzianych na infografice – Zayle, Shadow Cloak. Wiemy na razie tylko tyle, że będzie on nagrodą z pierwszej przygody PvE oraz ma posiadać zbliżoną mechanikę do obecnego już w grze Whizbanga the Wonderful.

Logując się pomiędzy 25 marca a 2 kwietnia gracze otrzymywać będą także darmowe paczki z 3 poprzednich dodatków.