Metamorphosis. Poznaj świat z perspektywy insekta

Warszawskie studio Ovid Works zaprezentowało swoje najnowsze dzieło – grę przygodową z widokiem FPP z ręcznie rysowaną grafiką, kładąca nacisk na rozwiązywanie zagadek związanych z otoczeniem. Będziecie w niej mogli znaleźć także elementy platformowe. Tytuł, inspirowany twórczością Franza Kafki, opowiada historię sprzedawcy Gregora Samsy, który pewnego dnia budzi się – ku własnemu zdumieniu i przerażeniu – w ciele insekta. Opowiadanie stało się przedmiotem wielu dyskusji i interpretacji.

Gregor trafia do świata, który przytłacza go rozmiarami.

Kałamarz staje się nagle potężną barierą, a plama inkaustu niebezpieczną przeszkodą – i jednocześnie przydatną, bo oblana tuszem pionowa ściana pozwoli się po niej wspiąć. Podstawą gry jest eksploracja i rozwiązywanie zagadek logicznych. Uważna obserwacja otoczenia oraz dodatkowe ujęcie kamery „z góry” pozwala lepiej rozeznać się w środowisku i wykorzystać je do własnych potrzeb. By przedostać się dalej, musisz wchodzić w interakcję z otoczeniem, wykorzystywać ciecz do ułatwiania sobie wędrówki po stromych i śliskich powierzchniach, przestawiać takie elementy jak pokrętło w radiu, ale i wykazać się zręcznością przy platformowych sekwencjach.

Niezwykła wędrówka przez trzy światy.

Jeden to ten prawdziwy, doskonale nam znany, choć przytłaczający dla robaka – powierzchnia stołu czy wnętrze szuflady. Drugi to ukryty, tajemniczy świat owadów – zapomniane przestrzenie między ścianami i pod podłogą, zakurzone przesmyki, dziwne obszary zamieszkane przez inne insekty. I wreszcie trzeci, stworzony przez abstrakcyjne miejsca, takie jak automatycznie sortująca się szafa z dokumentami. Na swej drodze Gregor napotka wiele wyzwań, pułapek, ale i niezwykłych stworzeń, których pomoc może okazać się nieodzowna.

Metamorphosis ukaże się na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch jesienią 2019 roku.
Więcej informacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie internetowej oraz karcie Steam.

źródło: informacje prasowe