MALDITA CASTILLA EX – już wkrótce na PS4

Nie rozpaczaj, o mężny rycerzu! Już wkrótce wszyscy będą mieli szansę uratować nasze wspaniałe królestwo od tej podłej niegodziwości!

Po spektakularnym sukcesie na Xbox One, Abylight i Locomalito studio poinformowało, że najbardziej wciągająca gra typu arcade z hiszpańskiej sceny indie – Maldita Castilla EX, ukaże się na PS4 w Ameryce, Europie i Japonii.

https://www.youtube.com/watch?v=FyrKuNwgq5M

W grze wcielamy się Don Ramiro – rycerza króla Kastylii Alfonsa VI, który stoi przed niebezpieczną misją: podróż na Przeklęte ziemie Tolomera oraz walka i wypędzenie Zła panoszącego się w Królestwie. Podczas wędrówki po średniowiecznym Królestwie Kastylii (tereny dzisiejszej Hiszpanii), w grze Locomalito nie napotkamy elfów, orków i goblinów, ale będziemy mieć okazję zapoznać się z mourasami, ojáncanosami i nuberusami – stworzeniami z europejskiego folkloru i legend oraz romansów rycerskich takich jak Los cuatro libros de virtuoso caballero Amadis de Gaula (Cztery księgi o cnotliwym kawalerze Amadisie z Walii).

Ta zręcznościówka zyskała ogromne uznanie zarówno wśród graczy jak i wśród krytyków (średnia ocen 82). Nie jest to spowodowane tylko wciągającą rozgrywką, ale także niespotykaną umiejętnością połączenia dwóch, pozornie różnych światów – z jednej strony, klasyczne gry z lat 80., takie jak Tiger Road, Shinobi lub Ghosts’n’Goblins; a drugiej strony świat europejskiej średniowiecznej historii i legend.

Ostateczne terminy premiery zostaną ogłoszone wkrótce.