Konsolowy Mount & Blade: Warband – premiera 16 września

Mount & Blade: Warband – tytuł wśród graczy PC otoczony kultem i mający wierne grono sympatyków – wreszcie będzie dostępny na konsolach.

Gracz trafi do wyjątkowego świata, osadzonego w średniowiecznych realiach.  Sam wybiera ścieżkę, którą będzie kroczył – może handlować, wojować z innymi frakcjami, przeciągać przywódców na swoją stronę dzięki umiejętnym sojuszom, a nawet stanąć na ślubnym kobiercu, by zjednoczyć niektóre ziemie. Mount & Blade: Warband oferuje totalną swobodę i nieliniowość.

Dodatkowo grę wyróżnia intuicyjny system walki średniowiecznej, realne odwzorowanie najważniejszego oręża z epoki – mieczy, łuków, lanc i tarcz; dający wiele możliwości system kreacji postaci, imponujących rozmiarów, pełen dodatkowych aktywności otwarty świat oraz epickie bitwy na wielką skalę. Ostatecznym celem w Mount & Blade: Warband jest tron królestwa Calradii. Sposób, w jaki zostanie on osiągnięty, zależy tylko i wyłącznie, od każdego z graczy.

Na uwagę zasługuje również oryginalna rozgrywka wieloosobowa dla 32 graczy – z podziałem na klasy i ośmioma trybami gry m.in. oblężeniem, polegającym na zdobywaniu i obronie twierdz.

Mount&Blade: Warband zadebiutuje na PlayStation 4 i Xbox One już 16 września. Cenę ustalono na 129,90 zł.

Źródło: informacja prasowa