Konferencja Bethesda E3 2016 – zapraszamy na skrót

O godzinie 4:00 polskiego czasu wystartowała konferencja Bethesda –  oto nasz skrót najważniejszych informacji:

Na początek po drobnym spóźnieniu pokazano krótki trailer Dishonored 2 z datą premiery – 11 listopada tego roku. Oczywiście na PC + konsole nowej generacji. Trailer możecie zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=_qFFklC2_ts

Zegar wybił czas zero i czas na nowe pokazy.

Kilka sekund i już uraczyli nas trailerem gry, która ma obecnie konkurować z Doomem – dokładnie moi drodzy – Quake Champions nadchodzi!

Kilka informacji: dostępny będzie tylko na PC, a skupienie głównie na tym rynku pozwoliło twórcom dać nam 120Hz w standardzie + nielimitowaną ilość klatek na sekundę – jeśli tego potrzebujemy. Quake ma być oczywiście grą skupioną na rozgrywce multiplayer – liczą na rozwój sceny i lig w swojej nowej produkcji. Nowa grafika i super szybka rozgrywka, ma otworzyć drzwi do największych światowych turniejów.

Czas na zapowiadaną od dawna karciankę w świecie The Elder Scrolls – Legends. Krótki pokaz rozgrywki podobny do Hearthstone i zapowiedź wydania gry na androida/iphona i PC/Mac.

DLC do Fallout 4! I to nie byle jakie, dołączenie gry znanej smartfonów – Fallout Shelter do normalnego Fallouta.  Dostaniemy możliwość zbudowania własnej krypty i modyfikowania otoczenia pod własne potrzeby.

Krótki pokaz Remastera Skyrim, głównie może to ucieszyć graczy konsolowych, potwierdzone zostały też plotki o dodaniu modów. Premiera została ustalona na 28 października bieżącego roku.

Chwila dla Arkane Studios – pokazali trochę Prey. Będziemy walczyć na statku zajętym przez obcych. Gra przypomina trochę Dooma z domieszkami horroru.

Ogłoszono darmowe demo Doom – demko do pobrania będzie dostępne na Steamie, zawiera ono pierwszy poziom. Dosyć niespotykane posunięcie, nie pamiętam kiedy wyszło ostatnie demo gry wielkości AAA.

The Elder Scrolls Online osiągnęło 7 milionów graczy i otworzyło się na rynek Japoński. Nastąpi chyba najbardziej oryginalna zmiana w grach online. Cała gra zostanie odblokowana od wyjścia z tutoriala. Nie będzie żadnych blokad lewelowych ani innych przeszkód by od początku zwiedzać całe Tamriel.

Chwilka dla VR, jak chyba każdy szanujący się producent tak i Bethesda nie zaniedbała tego tematu. Pracują nad tym tematem od dłuższego czasu, dzięki czemu już niedługo w nowym Doom i Fallout 4 będziemy mogli zagrać z wirtualnymi goglami na głowie.

Krótki gameplay z Dishonored 2, pokaz grafiki i szczegółów. Wszystko to generuje na żywo ich nowy silnik – Void. Głównie skradanie się i ciche zabójstwa. Taki Assassin tylko z specjalnymi mocami, które można będzie ulepszać podczas rozgrywki. Pokazana została w zasadzie końcowa scena jednej z misji. Zamienianie się w cienia i rozrywanie postaci, "skoki" na żywo pomiędzy przeszłością i teraźniejszością – naprawdę tego sporo. Gra zostanie wydana 11 listopada – zapraszam na przygotowane filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=OJL3gCKeQCA

https://www.youtube.com/watch?v=lNFtACeifcU

I to już koniec – małe podsumowanie na screenie.

Zdecydowanie konferencja Bethesdy to najwyższy poziom. Naturalna i nieźle przygotowana. Całą możecie zobaczyć pod adresami:  https://www.twitch.tv/e3 i https://www.twitch.tv/bethesda