Koncert Video Games Live kolejny raz w Katowicach

W dniach 15 i 16 listopada o godzinie 19.30 w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędą się kolejne koncerty Video Games Live. W tym roku będzie grany całkowicie nowy repertuar, a na koncertach wystąpi również śpiewaczka – Laura Intravia (sopran).

Video Games Live™ to wielokrotnie nagradzany, wciągający koncert z muzyką z najpopularniejszych gier video. Stworzony, produkowany, oraz prowadzony przez znanego na całym świecie weterana branży gier video i gwiazdę światowego formatu – Tommy’ego Tallarico, z udziałem najlepszych orkiestr oraz chórów z całego świata. Występ odbywa się z synchronicznymi projekcjami video, pokazem świateł, elektroniczną perkusją, znanymi z internetu solistami, a nawet chwilami z gier odgrywanymi na żywo (lub fragmentami z czynnym udziałem publiczności). Wszystko to składa się na niepowtarzalne, wybuchowe wydarzenie.

Wyobraźcie sobie energię oraz moc koncertu rockowego w połączeniu z potęgą emocji, jakie wyzwala orkiestra symfoniczna wraz z technologią, interakcją, wspaniałymi widokami, oraz zabawą, jakiej dostarczyć mogą tylko gry video. Doskonała synchronizacja projekcji na ekranie, oświetlenia i efektów specjalnych elektryzuje publiczność niezależnie od wieku, oraz tego czy są fanami gier, czy też nie. Przewidywane atrakcje przed i po koncercie to między innymi strefa relaksu z grami, strefa retro, konkurs strojów z gier (cosplay), oraz konkursy z nagrodami. Planowane są też inne atrakcje, jak np. spotkanie z twórcami Video Games Live.

W programie imprezy znajdziecie m.in:

  • konkurs cosplay
  • strefa retro
  • strefa relaksu z grami 
  • quiz muzyczny
  • spotkanie z twórcami Video Games Live oraz gośćmi

Bilety dostępne są w cenach 60, 90, 120 i 150 zł.