Już 8 czerwca rozpocznie się Pixel Heaven 2018!

W dniach 8-10 czerwca 2018 po raz szósty miłośnicy gier oraz sprzętu retro spotkają się w Warszawie na wydarzeniu Pixel Heaven Games Festival. Event odbędzie się w postindustrialnych wnętrzach Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52.

Wydarzenie to skierowane jest nie tylko do maniaków retro. Dużą część powierzchni wystawienniczej zajmą stanowiska twórców gier Indie, na których będą promować zarówno swoje wydane już produkcje, jak i te będące dopiero w przygotowaniu. Wiele z tych gier będzie można przetestować samodzielnie. Wśród wystawców znajdziemy zarówno większe uznane studia, jak i mniejszych twórców. Pojawią się między innymi twórcy Get Even THE FARM 51, IFUN4ALL autorzy Serial Cleaner,  JUJUBEE,  ATOMIC JELLY, AWESOME GAMES STUDIO i wielu innych.

PIXEL HEAVEN 2017 (fot. PIXEL)

Pixel Heaven to również strefa rozrywki bez prądu. Będziecie mogli zapoznać się z wieloma grami planszowymi, karciankami oraz komiksami. Pojawi się również wystawa modeli z uniwersum Star Wars.

Jedną z części imprezy są również wykłady i spotkania z gośćmi specjalnym. W tym roku będą to Eric Chahi twórca Another World, Heart of Darkness i From Dust, Paul Cuisset autor serii wyścigowej MotoRacer, Fred Raynal który stworzył Alone in The Dark, Little Big Adventure oraz 2Dark. Wśród polskich gości pojawi się minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz słynny polski lektor Tomasz Knapik.

Gdy już zgłodniejecie po zwiedzaniu rozległych hal wystawowych, na zewnętrznym terenie będzie czekała na Was strefa foodtrucków oraz zimnych napojów (również tych z procentami).

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie tutaj.

W tym roku impreza zapowiada się na jeszcze większą i lepszą niż roku temu. Będziemy obecni na miejscu i zdamy Wam szczegółową relację z tego wydarzenia.