iHUGU – ej, chodź się przytulić! (iOS, Android)

Przytulanie jest super. Z takiego samego założenia wyszli również deweloperzy z polskiego, niezależnego studnia Kool2Play specjalizującego się m.in. w lekkich i przyjemnych mobilnych produkcjach i zaprezentowali swoje najnowsze dzieło – iHUGU – grę o przytulaniu.

Pomysł na rozgrywkę jest prosty — każdego, kogo spotkasz na swojej drodze możesz przytulić. Ale! Daną postać możemy przytulić tylko raz. Twórcy zastosowali tutaj rozwiązanie, chociażby z aplikacji Tinder — decyzję o przytuleniu kogoś (bądź nie!) podejmujemy przesuwając palcem po ekranie telefonu w lewo lub w prawo. Cała rozgrywka idealnie trenuje naszą pamięć i koncentrację, a codzienne wyzwania sprawiają, że gra szybko się nie znudzi.

Podczas gry, oprócz nabijania swojego wyniku w kategorii „największa ilość przytuleń”, zbieramy też koniczynki — specjalną „walutę” dzięki której możemy skorzystać z maszyny losującej pozwalającej na odblokowanie power-up’ów czy kolejnych postaci — a tych jest ponad 100 i, jak zapowiadają twórcy, ich ilość będzie rosła. Oczywiście istnieje możliwość zakupu dodatkowych koniczynek za prawdziwe pieniądze — ale co to wtedy za wyzwanie? 😉

Zdecydowanie lepszą opcją jest zakup postaci specjalnych, przy okazji robiąc coś dobrego — za 3,99zł możemy odblokować tych mniej lub bardziej znanych YouTuberów i influencerów. W tym mnie, tego mniej znanego ;). Zebrane w ten sposób środki trafią do wspierających i walczących o pokój na świecie organizacji charytatywnych.

Przyjemna, kolorowa, ośmiobitowa grafika cieszy oczy — postacie i tła są wykonane fenomenalnie — brawa dla grafików. Słowa uznania należą się także osobie odpowiedzialnej za ścieżkę dźwiękową. Muzyka przygrywająca w tle nie denerwuje i szybko wpada w ucho.

iHUGU jest obecnie dostępna na telefony z systemami iOS i Android (poniżej znajdziecie linki), ale deweloperzy zapowiadają również wersję PC — ta dostępna będzie poprzez platformę Steam.

Dla osób posiadających telefon z systemem iOS mam trzy kody odblokowujące mój awatar — wystarczy, że wyślesz do mnie wiadomość na adres a.wesolowski(at)vg24.pl w temacie wpisując „iHUGU” – kto pierwszy, ten lepszy! 🙂

Grę możecie pobrać za darmo dla systemów: